Зморшки

Змо́ршки — це борозенки та складки шкіри, що виникають на обличчі, шиї, руках та інших ділянках тіла, які з'являються у результаті розриву та пошкоджень сполучних еластичних волокон колагену та еластину — двох найважливіших складових шкіри людини.

Зморшки на пальці, який тримали у воді 15 хвилин
Вікові зморшки

Види зморшок

  • Вікові зморшки — це результат природних процесів, що відбуваються в організмі. З віком шкіра втрачає еластичність, перестає утримувати вологу, порушуються обмінні процеси, що призводить до змін поверхневих шарів шкіри, і появі дрібних і великих зморшок.
  • Мімічні зморшки — це результат частого скорочення м'язів при розмові, звички мружитись, плакати або сміятись.[1]

Причини появи зморшок

До причин появи зморшок відносяться:

  • мімічні звички

Зморшки викликають різні мімічні звички: зморщування чола, примруження очей (зазвичай на сонці); манера сміятися також сприяє утворенню зморшок; у деяких осіб сміх викликає різке скорочення всіх лицьових м'язів.

Передчасна поява зморшок спостерігається також при неправильному положенні голови під час сну[джерело?]. Багато людей сплять, високо підкладаючи під голову подушки; голова при цьому схиляється на груди, а на шиї і підборідді утворюються зморшки.

Зморшки можуть з'явитися також при інтенсивному зниженні маси тіла. Розтягнута шкіра не може швидко скоротитися, вона відвисає, покривається зморшками.

  • вікове старіння шкіри

Вже на третьому десятку років життя зморшки є наслідком розпочатого вікового в'янення шкіри. Між 30 та 40 роками кількість зморшок значно зростає і досягає максимуму до 55-60 років. Шкіра у літніх людей втрачає свою щільність та пружність; внаслідок потоншення підшкірної жирової клітковини, переродження та загибелі еластичних волокон вона розтягується і опускається; при цьому різко виступають виличні кістки, чітко виявляються носогубні складки, збільшується обсяг підборіддя, шиї, потилиці.

  • зловживання декоративною косметикою

Чимало дівчат з гарною шкірою зловживають частим умиванням та припудрюванням лиця. А часте застосування пудри висушує шкіру і створює умови для утворення зморшок.

  • природні чинники

Чималу роль у розвитку зморшок у молодих людей відіграють різні зовнішні впливи: тривале перебування на сонці та вітрі, температурні коливання повітря, його надлишкова сухість або вологість; тривале перебування у задушливих, задимлених приміщеннях (пасивне куріння).

  • перенесені захворювання

Інфекційні, хронічні захворювання, порушення нервової та ендокринної систем, жіночі, шлунково-кишкові захворювання послаблюють опірність організму, знижують пружність шкіри, та вона починає зморщуватися.

Профілактика зморшок

Позбавлення поганих звичок

При появі подвійного підборіддя, тонкої в'ялої шкіри та складок на шиї рекомендується позбутися поганої звички притискати підборіддя до грудей. Набагато корисніше, та й красивіше, тримати голову злегка піднятою. Велике значення має стан зубів і своєчасне протезування. Відсутність зубів не тільки веде до ненормального травлення, але і неминуче змінює форму обличчя: щоки западають, утворюються глибокі складки і борозни.

Захист від прямих сонячних променів

Слід уникати дії прямих променів сонця, а перед загорянням обов'язково змастити обличчя кремом.

Здоровий спосіб життя

Правильного догляду за шкірою обличчя та профілактики недостатньо для успішної ліквідації зморшок. Треба дбати про поліпшення загального стану здоров'я; встановити загальнозміцнюючий режим, дотримуватися певної дієти, займатися фізкультурою і гімнастикою всього тіла та обличчя. Здоровий спосіб життя, правильний догляд за шкірою, контроль за мімікою і гарний настрій допоможуть віддалити появу зморшок.

Примітки

  1. Архівована копія. Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 13 серпня 2014.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.