Золотаренки

Золотаренки (пол. Złotarenko), а по нобілітації також Злотажевські (пол. Złotarzewski) козацько-старшинський, а пізніше також і шляхетський рід, що походив з корсунських міщан.

Золотаренки-Злотажевські
Тенпа Подкова
Опис герба: див. текст >>>

Підданство: Річ Посполита

Військо Запорозьке

Походження

Нащадки корсунського міщанина. З них Василь Золотаренко в 1658 р. отримав нобілітацію як Злотажевський гербу Тупа Підкова.

Відомості про дітей Василя та Івана відсутні, проте в середині XIX ст. в Царстві Польському родина Злоташевських (пол. Złotaszewski) підтвердила своє шляхетське походження яке виводила з даного роду.[1]

Опис герба

У блакитному полі герб має підкову рогами донизу. В середині підкови розміщений золотий хрест. Над гербовим щитом розмішений блакитний шолом, побокам щита срібно-золотий намет. На шоломі — золота корона з чорним орлиним крилом.

Родова схема

NN Золотаренко

  • Оникій NN
    • Степан Оникійович (*? — †?)[2]
    • Тиміш Оникійович (*? — 1624 — †?1658)[3][4]

Інші можливі представники роду:

  • Михайло – посланець Ю.Хмельницького до Я.Сомка (1663).
  • Яків Кіндратович (відомий також під прізвищем Хмельницький, виходець із Правобережної України) – прилуцький полковий сотник (1690–1709), значковий товариш (1709–11). 1717 його забрано до Москви, очевидно, у справах мазепинців, де він і помер 1720.

Примітки

  1. Genealogia Polska 2 Polish Genealogy: Złotarzewski
  2. КОЗАЦЬКА ЕЛІТА В НАЦІОНАЛЬНІЙ РЕВОЛЮЦІЇ СЕРЕДИНИ ХVІІ СТ. (Гетьманат Юрія Хмельницького)
  3. наказний полковник ніжинський (лютий-жовтень 1654 р.), наказний полковник стародубський (червень 1654 р., трвень 1655 р.), у квітні 1656 р. полковий сотник Ніжинського полку
  4. Переяслав. 1654 р. / Упор. В. В. Кривошея, С. М. Горобець, Б- О. Вакка. - К.: П27 ДП «НВЦ «Пріоритети», 2012. - 148

Джерела та література

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.