Золотий півень (кінопремія)

«Золотий півень» (кит. трад. 金雞, спр. 金鸡, піньїнь: Jīn Jī, акад. цзінь цзі) — національна кінопремія Китайської Народної Республіки за досягнення в кінематографі.

Золотий півень
кит. трад. 金雞, спр. 金鸡, піньїнь: Jīn Jī, акад. цзінь цзі
Статуетка нагороди
Присуджується за за досягнення в кінематографі
Засновник(и) • Китайська культурна асоціація
• Всекитайська асоціація працівників літератури і мистецтва
Китайською кіноасоціація
Країна  Китай
Рік заснування 1981

Історія і опис

Кінопремія «Золотий півень» заснована Китайською культурною асоціацією, Всекитайською асоціацією працівників літератури і мистецтва та Китайською кіноасоціацією в 1981 році (у рік Півня). На відміну від премії «Сто квітів», яка присуджується на підставі всенародного голосування, лауреатів цієї премії (близько 20 номінацій) визначає журі з найавторитетніших діячів китайського кіно. На її вручення запрошуються найавторитетніші кінорежисери, кінокритики і кінопедагоги, які утворюють журі, яке вибирає найкращі фільми, найкращих режисерів і близько 20 інших номінацій.

У 1992 році церемонії вручення двох китайських кінопремій «Золотий півень» і «Сто квітів» були перейменовані в Китайський кінофестиваль, на якому вручаються премії «Золотий півень» і «Сто квітів».[1] З 2005 року вручення премій було розділене на дві частини: премія «Золотий півень» вручається у непарні роки, а «Сто квітів» — у парні.

Символом кінопремії є стилізоване скульптурне зображення золотого півня із складеними крилами та піднятою вгору головою.

Спочатку премії присуджувалися лише кандидатам з материкового Китаю, але з 2005 року «Золоті півні» сталі доступними кінематографістам з Тайваню, Гонконгу та інших країн, ставши реальними конкурентами тайванської кінопремії «Золотий кінь».[2]
Починаючи з 2007 року на нагороду можуть претендувати фільми за два попередні роки.

Категорії

КатегоріїНазва мовою оригіналу)
Найкращий фільм最棒的电影
Найкращий режисер最佳导演
Найкраща чоловіча роль最佳男主角
Найкраща жіноча роль最佳女主角
Найкраща чоловіча роль другого плану最佳男配角
Найкраща жіноча роль другого плану最佳女配角
Найкращий сценарист最佳编剧
Найкращий режисерський дебют最佳导演处女作
Найкраща операторська робота最佳摄影
Найкращий звукооператор最好的声音
Найкращий голос最佳声音设计
Найкращий художник-постановник (арт-директор)最好的艺术总监
НайНайкраща музика до фільму最高点
Найкращий телевізійний фільм最好的电视电影
Найкращий документальний фільм最棒的纪录片
Найкращий анімаційний фільм最佳美术片
Нагорода за досягнення в кіномистецтві终身成就奖
Додаткові спеціальні та почесні нагороди

Примітки

  1. China Golden Rooster and Hundred Flowers Film Festival. ChinaCulture.org. Архів оригіналу за 12 жовтня 2008. Процитовано 24.11. 2017.
  2. Associated Press (13 листопада 2005). China Challenges Taiwanese Film Awards. The Washington Post. Процитовано 24.11.2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.