Зуляк Василь Олександрович
Зуляк Василь Олександрович - майстер з виготовлення українських народних інструментів.
Біографія
Народився 19 серпня 1921 року, в селі Гермаківка, Тернопільської області, Борщівський район. Майстер з виготовлення, реставрації, реконструкції, та покращення українських народних музичних інструментів.
Робота
Заслужений працівник культури УРСР 1966. Був заступником клубу в селі Гермаківка, 1939-1940 Директором в тому ж самому клубі 1940-1941. Також був художнім керівником у Мельниці-Подільській. Був засновником, керівником та диригентом одного з перших повоєнних оркестрів ураїнських народних інструментів. Керівник майстерень з виготовлення українських народних інструментів. Його оркестр став праобразом для створення колективів таких типів в україні. В 1968-1982 організував майстерні музикальних виробів у Мельниці-Подільській. Завдяки йому були створені українські народні оркестри та ансамблі, у різних регіонах україни. В 1960-1980 роках, удосконалював інструменти, які б могли покращити звучвння оркестру. Також виготовляв сопілки, корцентні цимбали їх було 3 модифікації, ліру, козо-бас, волинку (козу), гуслі. Вніс важливий вклад у відродженні сурми та кобзи[1].
Освіта
Музикальну освіту здобув у місцевих скрипалів Я.Яреми та Гефнера. Грі на інструментах навчився у А.Маличка, майстерності з виготовлення музичних інструментів навчився - у Г.Каськуна.
Посилання
- Зуляк Василь Олександрович // Українська музична енциклопедія. Т. 2: [Е – К] / Гол. редкол. Г. Скрипник. — Київ : Видавництво Інституту мистецтвознавства, фольклористики та етнології НАН України, 2008. — С. 175.