Зустрічі на краю світу

«Зустрічі на краю світу» (англ. Encounters at the End of the World) — американський документальний фільм 2007 року Вернера Герцога. Фільм досліджує людей і місця на Антарктиді. Він був випущений у Північній Америці 11 червня 2008 року за сприяння THINKFilm[2].

Зустрічі на краю світу
Encounters at the End of the World
Жанр документальний
Режисер Вернер Герцог
Продюсер Генрі Кайзер[1]
Філ Феркло
Дейв Гардінг
Джуліан Гоббс
Андреа Медіч
Ерік Нельсон
Сценарист Вернер Герцог
У головних
ролях
Вернер Герцог
Скотт Роуланд
Стефан Пашов
Оператор Пітер Цайтлінгер[1]
Композитор Генрі Кайзер
Девід Ліндлі[1]
Монтаж Джо Біні[1]
Кінокомпанія Discovery Films
Дистриб'ютор THINKFilm (США)
Тривалість 99 хв.
Мова англійська
Країна  США
Рік 2007
Дата виходу 1 вересня 2007 (США)
IMDb ID 1093824
encountersfilm.com

Сюжет

Герцог та оператор Пітер Цайтлінгер їдуть до Антарктиди, щоб познайомитися з людьми, які там живуть і працюють, та зняти унікальні місця континенту. Голос Герцога за кадром пояснює, що його фільм не буде типовим фільмом про «пухнастих пінгвінів» Антарктики, а буде досліджувати мрії людей і ландшафт. Подорож починається зі станції Мак-Мердо, де вони опитують деяких працівників з технічного обслуговування та підтримки, а також геолога айсбергів Дугласа Мак-Аєла. Шлях проходить поруч з табором тюленів, яким керує зоолог Олав Офтедал. Далі вони приєднуються до композитора / продюсера фільму, дослідника-дайвера Генрі Кайзера та беруть інтерв'ю у клітинного біолога Семюеля Боузера і зоолога Яна Павловського. Кайзер і Боузер влаштовують гітарний концерт на даху.

Герцог і Цайтлінгер повертаються до Мак-Мердо для ще кількох інтерв'ю, крім того вони відвідують збережену базу Ернеста Шеклетона. Після коротких зйомок на Південному полюсі Герцог поспілкувався з Девідом Ейнлі — вченим, який досліджує пінгвінових. Цей сюжет включає відео про пінгвіна, який йде на вірну смерть, рухаючись в неправильному напрямку по безплідному континенту.

Потім Герцог і Цайтлінгер відвідують гору Еребус та опитують вулканологів. Далі йдуть унікальні зйомки глибоко в тунелях зі снігу і льоду під станцією Південний полюс. Різні дрібнички та сувеніри, зокрема банка російської ікри та цілий заморожений осетер, розміщені у різьблених полицях на крижаних стінах, збережені завдяки надзвичайно холодному та сухому повітрю. На схилі вулкана Герцог і Цайтлінгер досліджують крижані печери, утворені фумаролами.

У фільмі показано запуск гігантського шарльєру, який використовується в проєкті як нейтринний детектор, також демонструється інтерв'ю з фізиком Пітером Горемом. Він завершується кількома філософськими словами від робітника з обслуговування, кадрами із крижаних печер від фумаролів та занурень Кайзера.

Виробництво

Герцога потягнуло в Антарктиду після перегляду підводних кадрів, знятих Генрі Кайзером. Кайзер працював над музикою для «Людини-грізлі» Герцога і показував кадри другові, які помітив Герцог[3]. Кайзер бував в Антарктиді на наукових дайвінг-експедиціях, а також брав участь за програмою Національного наукового фонду для свого проєкту «Слайд-гітара навколо світу»[4]. Протягом двох років Герцог випустив стрічку «Далека синя височінь», у якій було широко використано кадри Кайзера.

Фільм знімали в Антарктиді в рамках програми «Митці та письменники Антарктики» Національного наукового фонду[5]. Уся знімальна група складалася з Герцога, який записав усі звуки, та оператора Пітера Цайтлінгера. Вони поїхали до Антарктиди, не маючи жодної можливості запланувати місця зйомок або інтерв'ю, і у них було лише сім тижнів на зйомки. Герцог часто зустрічався зі своїми співрозмовниками всього за кілька хвилин до початку зйомок[6].

Зйомки в Антарктиді зазвичай контролюються медіа-офісом Національного наукового фонду, який затверджує та контролює всю кінопродукцію. Через грант Герцога від програми «Митці та письменники Антарктики» йому дозволили знімати без супроводжувачів та без нагляду з боку ННФ. Це дозволило зняти кадри, які зазвичай не вважаються придатними для відкритої публікації[3].

Звуки тюленів були записані Дугласом Квіном, експертом зі звуків і професором Школи суспільних зв'язків у ім. С. І. Ньюгауза при Сірак'юському університеті, а також одержувачем гранту за програмою «Митці та письменники Антарктики»[3].

Фільм присвячений американському критику Роджеру Еберту[7].

Випуск

Фільм був показаний на кінофестивалі в Теллурайді 2007 року[8]. Офіційна прем'єра[9] відбулась через тиждень, 10 вересня, на Міжнародному кінофестивалі в Торонто[10]. У 2008 році його демонстрували на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі; Единбурзькому міжнародному кінофестивалі; Кембридзькому кінофестивалі та Мельбурнському міжнародному кінофестивалі. 24 квітня 2009 року Revolver Entertainment випустив фільм у Великій Британії[11].

Фільм був показаний 28 березня 2008 року в Гонконзькому культурному центрі на Гонконзькому міжнародному кінофестивалі 2008 року; 30 квітня на Міжнародний кінофестивалі у Міннеаполісі-Сейнт-Пол.

Сприйняття

Критика

Фільм отримав переважно позитивні відгуки критиків. На сайті Rotten Tomatoes 94 % критиків дали фільм позитивні відгуки, спираючись на 72 огляди, — з одностайною думкою, що фільм «пропонує глибоке дослідження психіки людини на тлі нав'язливих ландшафтів»[12]. На Metacritic середній бал стрічки 80 зі 100 на основі 25 оглядів[13]. 22 січня 2009 року він був номінований на премію «Оскар» як найкращий документальний фільм.

Списки найкращих фільмів

Кінокартина з'явилася у кількох списках десятки найкращих фільмів 2008 року[14] зокрема:

  • 1 місце — Керрі Ріклі, «Філадельфія інквайрер»[14]
  • 1 місце — Денніс Гарві, «Вераєті»[14]
  • 2 місце — Девід Ансен, «Ньюсвік»[14]
  • 4 місце — Ендрю О'Геір, «Салон»[14]
  • 4 місце — Дана Стівенс, «Стейт»[14]
  • 4 місце — Пітер Рейнер, «Крісчен саєнс монітор»[14]

Номінації та нагороди

Нагороди та номінації фільму «Зустрічі на краю світу»[15]
Рік Кінофестиваль/кінопремія Категорія/нагорода Номінант Результат
2008 Готем Найкращий документальний фільм Вернер Герцог, Генрі Кайзер Номінація
Національна рада кінокритиків США Найкращі п'ять документальних фільмів «Зустрічі на краю світу» Нагорода
Супутник Найкращий документальний фільм «Зустрічі на краю світу» Номінація
Асоціація кінокритиків Юти Найкраща актор / акторка другого плану «Зустрічі на краю світу» Номінація
2009 Оскар Найкращий документальний повнометражний фільм Вернер Герцог, Генрі Кайзер Номінація
Незалежний дух Найкращий документальний фільм Вернер Герцог Номінація
Національна спілка кінокритиків США Найкращий документальний фільм «Зустрічі на краю світу» Номінація

Примітки

  1. Film details Архівовано 2007-09-27 у Wayback Machine. at the 2007 Toronto International Film Festival
  2. Goldstein, Gregg (13 березня 2008). The Hollywood Reporter. Архів оригіналу за 23 листопада 2008.
  3. Herzog, Kaiser, Zeitlinger, DVD audio commentary for Encounters at the End of the World
  4. «Slide Guitar & Exorcism @ The South Pole», featurette on DVD release of Encounters at the End of the World
  5. Artists and Writers Program (PDF). National Science Foundation. 18 липня 2007. Архів оригіналу за 11 липня 2017. Процитовано 19 червня 2019.
  6. Werner Herzog: "Tell me about the iceberg, tell me about your dreams.". Chicago Sun-Times.
  7. Roger Ebert, A letter to Werner Herzog
  8. Program Архівовано 2007-10-09 у Wayback Machine. of the 2007 Telluride Film Festival
  9. Official screening times. Архів оригіналу за 28 вересня 2007. Процитовано 3 вересня 2007.
  10. Encounters At the End of the World. web.archive.org. 28 вересня 2007. Процитовано 17 січня 2020.
  11. Encounters at the End of the World Movie Reviews, Pictures - Rotten Tomatoes. Rotten Tomatoes. Процитовано 23 листопада 2008.
  12. Encounters at the End of the World (2008): Reviews. Metacritic. Процитовано 13 червня 2008.
  13. Metacritic: 2008 Film Critic Top Ten Lists. Metacritic. Архів оригіналу за 2 січня 2009. Процитовано 11 січня 2009.
  14. Нагороди та номінації фільму Зустрічі на краю світу на сайті IMDb (англ.)

Посилання

  1. Encounters at the End of the World на сайті IMDb (англ.) (станом на 17.01.2020)
  2. Encounters at the End of the World на сайті Rotten Tomatoes (англ.) (станом на 17.01.2020)
  3. Encounters at the End of the World на сайті Metacritic (англ.) (станом на 17.01.2020)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.