Зцілення дочки хананеянки

Зцілення дочки хананеянки євангельська подія, одно з чудес Ісуса Христа описана у Євангелії від Матвія (Мт. 15:21-28) та Євангелії від Марка (Мк. 7:24-30). У Євангелії від Марка, яка була написана для більше римської аудиторії, ця історія для кращого розуміння переказана як зцілення дочки сирофінікійської жінки, оскільки Фінікія належала до римської провінції Сирія. Згідно з обома розповідями, Ісус вигнав біса з дочки цієї жінки під час подорожей містами Тир та Сидон через віру, яку виявила жінка.

Хананеянка просить Ісуса Христа вилікувати її дочку. (П'єтро дель По, бл. 1650 р.)

Подія

В Євангелії від Матвія цей епізод відбувається після того, як Ісус мав розмову з книжниками і фарисеями, що прибули аж із Єрусалиму, щоби стежити за ним. Ісус покидає Палестину і проходить Тиром і Сидоном.

21 Ісус вийшов звідти й пішов в околиці тирську та сидонську. 22 Коли це жінка ханаанянка вийшла з цих околиць і почала кричати: “Змилуйся надо мною, Господи, Сину Давида! Біс мучить мою дочку страшенно.” 23 Він же не озвався до неї і словом. Тут приступили його учні й почали його просити: “Відпусти її, бо вона кричить за нами.” 24 А він у відповідь промовив: “Я посланий лише до загиблих овець дому Ізраїля.” 25 Та ж підійшла і, вклонившись йому в ноги, каже: “Господи, допоможи мені!” 26 Він відповів їй: “Не личить брати хліб у дітей і кидати щенятам.” 27 А вона каже: “Так, Господи! Але й щенята їдять кришки, що падають зо столу в панів їхніх.” 28 Тоді відповів їй Ісус: “О жінко, велика твоя віра! Хай тобі буде, як бажаєш.” І видужала її дочка від тієї години.(Мт. 15:21-28)

Саме смирення та віра ханаанської жінки, дві основні чесноти в очах Бога та прохання про молитву спонукали Ісуса здійснити чудо. Хананеянка зворушена благодаттю при наближенні Месії і черпає натхнення в ньому, щоб продовжити метафору про хліб, розпочату Ісусом. У їхньому діалозі хліб символізує божественне Слово; діти представляють жителів Ізраїлю, народ Ісуса, а крихти — язичників.

Посилання

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.