Йоасаф Миткевич

Єпископ Йоасаф (світське ім'я Іван Миткевич; близько 1720, Козелець 3 червня 1763, Охтирка, похований у Бєлгороді) — український релігійний діяч доби Гетьманщини, єпископ Бєлгородський і Обоянський Відомства православного сповідання Російської імперії (1758—1763). Ректор Новгородської семінарії на Московщині. Редактор видань святителя Дмитра Ростовського.

Йоасаф Миткевич
Релігія: православ'я
Дата народження: 1724
Місце народження: Козелець, Козелецький повіт, Чернігівська губернія
Дата смерті: 30 червня (11 липня) 1763
Місце смерті: Охтирка, Охтирський полк, Російська імперія

Біографія

Народився у родині священика міста Козелець — тоді центрі Київського полку Гетьманщини.

Навчався у Києво-Могилянській академії. У 17431748 роках викладав у класі синтаксими, піїтики та риторики.

1741 емігрував до Московщини, бо був запрошений у Новгородську духовну семінарію, став у ній учителем. З 1748 року — префект семінарії.

З 1750 року — ректор Новгородської духовної семінарії і архімандрит Різдво-Богородицького Антонієвого монастиря. 1754 на прохання звільнений від учительства, але залишився ректором і присутнім в консисторії. 10 лютого 1756 переведений архімандритом Хутинського Спасо-Варлаамієва монастиря.

Повернення в Україну

17 квітня призначений і 26 квітня 1758 хіротонізований на єпископа Бєлгородського і Обоянського у Слобідській Україні — на місце святителя Іосафа Горленка, онука Гетьмана Данила Апостола.

При знайомстві з єпархією єпископ Йоасаф побачив низький рівень освіти слобідського духовенства. Неосвічених і нездатних священиків позбавляв не тільки місця, але і священного сану. Пізніше преосвященний Йоасаф дозволив приймати на священицькі місця осіб, які просто вміли читати, писати і співати. Надалі вимагав від усіх духовних осіб аби вони відправляли на навчання у Харківський колегіум своїх дітей — від 7 до 15 років.

Будучи єпископом, брав участь у редагуванні творів Дмитра Туптала, єпископоа Ростовського.

Помер 30 червня 1763 від паралічу під час мандрівки по єпархії. У той час перебував у Троїцькому Охтирському монастирі.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.