Йогуртниця
Йогу́ртниця[1][2][3] — невеликий електричний побутовий прилад, який використовується для приготування в домашніх умовах йогурту, кефіру, сметани, сиру та інших кисломолочних продуктів. Все залежить від вибору закваски.
Цей побутовий прилад буде практичний у тих сім'ях, де є маленькі діти і для людей, що ведуть здоровий спосіб життя, так як здорове, збалансоване та вітамінізоване харчування можна отримати, не витрачаючи на це багато грошей.
В Україні йогуртниці з'явилися зовсім недавно, але на Заході цей пристрій вже давно має велику популярність.
Функціональна конструкція
Це невелика ємність, яка має форму кола або прямокутника. Стінки у цієї ємності термоізольованими, а кришка — прозора. Також, для тимчасового контролю є таймер, який буває поворотним або кінцевим (він має два положення). Але краще користуватися поворотним таймером, так як з його допомогою ви можете встановити точний період приготування. Для надійної стійкості у корпуса є гумові ніжки або пластиковий обідок. Тут ще присутні баночки, які використовуються для закваски йогурту. Їх встановлюють в основну ємність. Кількість баночок складається від 6 до 12 штук, хоча можна побачити і нестандартні йогуртниці, які мають одну велику чашу під йогурт. Йогуртниці не володіють високою потужністю. Ця потужність не перевищує 14 Вт, і цього цілком вистачає для її ідеального функціонування. Час для приготування певного продукту, залежатиме від продуктів, що використовуються, і бажаної консистенції. Зазвичай він становить від 4 до 10 годин. Коли йогурт буде готовий, подасться звуковий сигнал або увімкнеться спеціальна індикація пристрою.
Йогуртниця може за один раз приготувати максимум один літр йогурту.
Див. також
- Орфоепічний словник української мови: в 2 т. Т. 1: Близько 140 000 слів / [уклад. М.М. Пещак, В.М. Русанівський, Н.М. Сологуб та ін.; за ред. М.М. Пещак, В.М. Русанівського]. – К.: Довіра, 2001. – 958 с.
- Олександр Авраменко, автор підручників, телеведучий. www.ukrinform.ua (укр.). Процитовано 14 листопада 2019.
- Орфографічний словник української мови: Близько 120 000 слів [уклад. С.І. Головащук, М.М. Пещак, В.М. Русанівський, О.О. Тараненко]. – К.: Довіра, 1994. – 864 с