Кадикей

Кадикей (тур. Kadıköy), у Візантії Халкідон (грец. Χαλκηδών) — великий, густонаселений багатонаціональний район в анатолійській частині Стамбула, на північному узбережжі Мармурового моря, навпроти історичного центра міста (що знаходиться на фракійському березі Босфору).

Кадикей
Загальна інформація
40°59′13″ пн. ш. 29°02′12″ сх. д.
Країна  Туреччина
Адмінодиниця Стамбул
Площа 40,21 квадратний кілометр
Населення 458 638 осіб (2018)
Транспорт
Зовнішні посилання:
У проєкті OpenStreetMap r1276548 ·R
Карта
Кадикей
Кадикей (Туреччина)
 Кадикей у Вікісховищі
Місця в Кадикеї. Зверху: Вокзал Хайдарпаша; посередині: пам'ятник Ататюрку та Ностальгічний трамвай; знизу: проспект Багдат.

Назва

В 685 р. до н. е. греки з Мегари заснували невелике поселення «Халкедон», що означає «місто сліпих». Легенда говорить, що люди Халкедону, мабуть, були сліпими, щоб не бачити яскраву красу та стратегічну корисність півострова. Тут відбувся відомий Халкедонський собор.

Після османського завоювання Мехмед Завойовник надав сільськогосподарські угіддя з Халкедону Ізиру Бею, першому стамбульському судді-осману. Назва «Халкедон» була змінена і стала «Кадикей», що означає «село судді» («kadı» означає «суддя», а «köy» означає «село»).[1]

Район

Назва Кадикей також стосується основного житлового масиву у складі району, де міститься багато кінотеатрів, книгарень і барів, і який є культурним центром азійської частини Стамбула.

Кадикей став районом 1928 року, коли його відокремили від району Ускюдар. Того ж року Ічеренкей, Бостанджи та Суадіє також було відокремлено від Картала і вони стали частиною Кадикея. Сусідніми районами є Ускюдар на північному заході, Аташехір на північному сході, Малтепе на південному сході і Картал — за Малтепе. Населення Кадикея, відповідно до перепису 2007 року, становить 509 282 осіб.

Транспорт

Кадикей — важливий транспортний вузол. Тут розміщений важливий пасажирський порт зі сполученням з Принцевими островами та Європейською частиною Стамбулу, а також залізнична станція, станція метро та автобусна станція.

Відомі особистості

В поселенні народився:

Галерея

Примітки

  1. Koytak, Elyesa (22 березня 2016). How Istanbul's districts got their names?. Daily Sabah (англ.). Процитовано 21 травня 2020.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.