Калиновська Наталія Леонідівна

Калиновська Наталія Леонідівна поетеса, член Української асоціації письменників, науковець, педагог.

Калиновська Наталія Леонідівна
Народилася 2 липня 1961(1961-07-02) (60 років)
Львів
Громадянство  Україна
Національність українка
Діяльність поетеса
Alma mater Національний університет «Львівська політехніка»

Біля знаменитого костелу на Привокзальній

Біографія

Наталія Леонідівна Калиновська народилася 2 липня 1961 року у Львові. Навчалася та проживає у Львові. Впродовж навчання у СШ № 50 ім. А.С. Макаренка була активним членом літературного гуртка і отримала грамоту від дирекції школи «За особливі досягнення у вивченні літератури та мови». Здобула дві вищі освіти: інженер-будівельник та інженер-економіст за спеціальністю "Менеджмент ЗЕД". Вже 30 років плідно працює на викладацькій ниві — кафедрі менеджменту і міжнародного підприємництва Національного університету «Львівська політехніка».

Наукова діяльність

Формування особистості Наталі Калиновської припало дев'яності роки. Вона, як випускниця теплотехнічного факультету, працювала інженером у підприємстві «Теплоелектропроект». Склавши кандидатські іспити, збирає матеріал для кандидатської дисертації. Олег Кузьмін, тодішній декан інженерно-економічного факультету, запропонував їй роботу на кафедрі, яку очолював. Повернувшись у Політехніку, отримала другу вищу освіту за спеціальністю «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності» й активно долучилася до кафедральної роботи.

30 років трудиться на кафедрі менеджменту і міжнародного підприємництва Інституту економіки і менеджменту, вміло поєднує у собі викладацьку й наукову роботу із поетичною творчістю. Має понад 100 наукових праць і методичних розробок, статей на дисертаційну тему.

Наталія Леонідівна веде кілька дисциплін для спеціальностей, пов'язаних із напрямами "Автомобільний транспорт", "Машинобудування" і "Транспортні технологіЇ". Калиновська Наталія Леонідівна понад 20 років була відповідальною за планування навчального навантаження для викладацького складу кафедри. Наталя Калиновська емоційна, дисциплінована, зібрана, працьовита, креативна. Вміє різко змінюватися і професійно зростати. Наталія Леонідівна сформувалася як економіст високого рівня. Спілкування з прогресивною молоддю, спраглою до новизни, пізнання світу, до особливостей управління надихають Наталю Леонідівну до праці. Вона радо допомагає готувати свої перші наукові праці, радіє їхнім успіхам на конференціях.

Флоренція. В передчутті натхнення
На олімпіаді у "Львівській політехніці"

Поетична діяльність

У творчому доробку авторка має 23 збірки поезій: «Вінок любові», «Яке це щастя народитись в місті Лева!», «Мої думки — мої байки», «Шаянська рапсодія», «Наснились рими знов мені…», «Поети для епох», «Мереживо думок», «Мелодія дощу», «О, кава, кава… оксамит думок», «Тут, Львове, серце оселилося моє!», «Коктейль на двох», «Осінній блюз», «Палає папороті цвіт», «Бруківка… осінь… листопад…», «Вишневий джем», «Душа дзвенить струною Ліри!», «Шануй своє коріння!», «Нехай живе любові свято!» «Еліксир життя», "Кредо", "Кольори освідчень", "Будванські передзвони", "Симфонія Балкан". Всі вони присвячені рідному місту, країні, героям війни, поезії та поетам, природі, коханню, філософії нашого буття. Суттєве відображення у поезії знайшла саме філософська та патріотична лірика. Також Наталія Калиновська регулярно друкується в газетах «Життя і праця», «Народна армія», «За Вільну Україну плюс», у літературних альманахах, у літературно-мистецькому журналі «Літера Т», «Дзвін», у часописі «Барви», в антології Всеукраїнського Об'єднання «Письменники Бойківщини». Поезії авторки розміщено в альманасі «РІДНІ ОБРІЇ» відомих авторів із різних куточків України видавництва НСПУ «Український письменник», м. Киів. Вірш «Львів'янка» пройшов конкурсний відбір на друк у поетичній збірочці «Поезія, натхненна Жінкою» журналу "Дніпро".

Про творчість поетеси написані численні відгуки, статті на шпальтах газет, всеукраїнського тижневика «Аудиторія», зокрема, газети «Життя і праця», у міській газеті Стрийщини, у спецвипуску шкільної газети «Барвінок» ЗСШ № 77м. Львова, у соцмережах на офіційній сторінці Науково-технічних бібліотек ЛНМУ ім. Д. Галицького та НУ «Львівська політехніка», є відгук про творчу зустріч Технологічного коледжу ЛДЛУ, дві статті в електронній газеті «Люди UA», стаття та інтерв'ю студентки НУ ім. Ів. Франка Христини Берези, відгук головного редактора, члена НСЖУ І. Гусєва-Полтавського незалежного літературно-мистецького журналу «ЛітераТ» тощо.

Бібліотека на Ринку. Презентація збірки

У співавторстві із сучасним композитором і виконавцем, Заслуженим діячем мистецтв України, доцентом музичної академії імені М. Лисенка Богданом Косопудом, до Дня незалежності України створена патріотична пісня «Краю мій!». У співавторстві із Заслуженим артистом України, Заслуженим діячем естрадного мистецтва України, Зеновієм Гучком народилася нова пісня «Ти для мене пісня». Загалом, творчий доробок поетеси налічує десять пісень у співавторстві із сучасними композиторами та співаками.

У 2017 та 2018 р. р. авторка була відзначена Дипломами Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика у номінації «Поезія». У 2018 році нагороджена Дипломом за участь у 2-му Етнофестивалі бойових мистецтв «АРКАН», присвяченому Дню захисника України, та активну участь у сприянні розвитку громадянського суспільства. Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Сингаївського у номінації «Поетична творчість». Нагороджена ПОЧЕСНОЮ ПОДЯКОЮ від ректора Національного університету «Львівська Політехніка» за високі результати у науково-педагогічній, громадській і виховній роботі.

У 2018 році Наталія Калиновська отримала ПОЧЕСНУ ГРАМОТУ від УКРАЇНСЬКОГО ФОНДУ КУЛЬТУРИ ім. Бориса Олійника за активну благодійницьку діяльність на ниві відродження і розвитку національної культури. Наталія Калиновська плідно співпрацює з Львівським Будинком офіцерів та його бібліотекою у напрямі патріотично-виховної роботи і є співорганізаторкою, модераторкою літературно-мистецьких заходів із військовими: провела творчу зустріч у 80-ій бригаді ДШВ, брала участь у святковому концерті до Дня української армії у військовому ліцеї ім. Героїв Крут, у ЛДУ БЖД до річниці Дня Чорнобиля, у концертах в/ч Яворівського полігону.

В домашній затишній обстановці

У 2018 році нагороджена ГРАМОТОЮ від 58 Будинку офіцерів за проведення активної роботи щодо відродження національних, духовних та культурних надбань українського народу, особистий творчий внесок при проведенні масових заходів для військовослужбовців Львівського гарнізону.

Поетеса неодноразово виступала з авторськими поезіями на Співочому полі у м. Львові до свята Дня Матері, є ведучою естрадного фестивалю української пісні до дня Міста, де брали участь корифеї-митці: Олег Кульчицький, Василь Зінкевич, Зеновій Гучок, Степан Гіга. Є ведучою та виконавицею на Різдвяному концерті Заслуженого артиста України Зеновія Гучка. Брала участь у проекті «Літературні Черкаси — Міст 6», де провела творчий вечір у бібліотеці ім. В. Симоненка, взяла участь у літературному десанті в Н. Роздолі, у м. Стрий у книгарні «Ідея», виступала у Жовкві, Червонограді, Миколаєві, Моршині, Синяку, Шаянах, у Старому Роздолі, у Києві на урочистостях із нагоди нагородження Лауреатів премії ім. М. Сингаївського. До Всесвітнього Дня поезії 22 березня 2018 року представила нову поетичну збірку «Душа дзвенить струною Ліри!» вид-ва «Український письменник» у БУДИНКУ ПИСЬМЕННИКІВ.

Взяла участь у 23-му, 24-му, 25-му та 26-ому МІЖНАРОДНОМУ ФОРУМІ ВИДАВЦІВ у Львові з презентаціями нових поетичних збірок, а в 2017 році на Київському АРСЕНАЛІ. На ювілейному 25-му Booking Forum видавців успішно представила нову збірку поезій «Душа дзвенить струною Ліри!» та мистецький проєкт: Міський літературний конкурс "У римах світлих оживає слово!" за підтримки ЦБС для дорослих м. Львова.

"Вишневий джем" — п'ятнадцята збірка Наталії Калиновської, яку вона успішно презентувала у НТБ Львівської політехніки з нагоди Всесвітнього дня поезії. Потім були збірки "Душа дзвенить струною Ліри!", "Кредо", "Будванські передзвони". Презентуючи нову збірку, поетеса зазначила, що коли писала свої перші вірші, навіть не сподівалася, що поезія так глибоко ввійде в її життя. З кожним прочитаним рядком перед присутніми відкривалася краса її бентежних почуттів, уміння майстерно торкнутися джерел душевного страждання, насолодитися всепереможною силою кохання. Любителі сучасної української поезії завше присутні на презентаціях поетеси.

Творчі роботи

Письменниці, членкині Національної спілки письменників України, авторки-виконавця, перекладачки, викладача Національного університету "Львівська політехніка", членкині Української асоціації письменників, ВО "Письменники Бойківщини", педагогині творчої спілки “Асоціація діячів естрадного мистецтва України”, лавреата Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Сингаївського

Перелік авторських книг


1. Наталія Калиновська “Вінок любові” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2015. — 52 с.

2. Наталія Калиновська “Яке це щастя народитись в місті Лева!” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2015. — 56 с.

3. Калиновська Н. Л. “Мої думки – мої байки” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2015. — 56 с.

4. Наталія Калиновська “ Шаянська рапсодія”— Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2016. — 56 с.

5. Наталія Калиновська “ Наснились рими знов мені весною...” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2016. — 56 с.

6. Наталія Калиновська “Поети для епох...”— ЛЬВІВ. “ПЛАЙ”. 2016 — 92 с.

7. Наталія Калиновська “Мереживо думок” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2016. — 56 с.

8. Наталія Калиновська “ Мелодія дощу”— ЛЬВІВ. “ПЛАЙ”. 2016 — 100 с.

9. Наталія Калиновська “ О, кава, кава... оксамит думок” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2016. — 80 с.

10. Наталія Калиновська “ Тут, Львове, серце оселилося моє! ” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2016. — 80 с.

11. Наталія Калиновська “Коктейль на двох”—ЛЬВІВ. “ПЛАЙ”. 2017 — 80 с.

12. Наталія Калиновська “ Осінній блюз” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2017. — 80 с.

13. Наталія Калиновська “Палає попороті цвіт...” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2017. — 80 с.

14. Наталія Калиновська “Бруківка... осінь... листопад...” — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2017. — 80 с.

15. Наталія Калиновська “Вишневий джем”— Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2018. — 60 с.

16. Наталія Калиновська “Душа дзвенить струною Ліри!” — Український письменник, - Київ, 2018. — 208 с.

17. Наталія Калиновська “Шануй своє коріння”— Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2018. — 60 с.

18. Наталія Калиновська “Нехай живе любові свято!”— Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2018. — 60 с.

19. Наталія Калиновська “Еліксир життя”— Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2018. — 60 с.

20. Наталія Калиновська “Кредо”— Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2019. — 60 с.

21. Наталія Калиновська “Кольори освідчень”—ЛЬВІВ.“ПЛАЙ”.2019 — 60 с.

22. Наталія Калиновська “Будванські передзвони”—ЛЬВІВ.“ПЛАЙ”. 2020 — 72 с. 23.

23. Наталія Калиновська “Симфонія Балкан” — Львів: “КАМЕНЯР,” 2020. — 315 с.

24. Наталія Калиновська “Миті одкровень” — Львів: “КАМЕНЯР,” 2021. — 331 с.

ІІ. Літературний доробок Н. Л. Калиновської у співавторстві: альманахи, антології, літературно-мистецькі журнали, часописи.

1.Тематичні добірки авторських поезій в альманахах: “Мати”, “Дух землі”, “Україні присвячую”, “Сонячна палітра”, “Магія кохання”, “Галактика любові”, “Скарбниця мудрості”, “Думки романтика”, “Гармонія”, “Серце Європи”, “Наша Батьківщина”, “Колиска роду”, “Заграва”, “ДИВОКРАЙ”, “Політ моїх думок”— Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., (2015 — 2020 р.р.)

2. Літературний часопис “Барви” №1, №2, — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2016 р.

3.Енциклопедія сучасної літератури, — Хмельницький. Видавець ФО-П Стасюк Л. С., 2016 р.

3. Авторські поезії. Незалежний літературно-художній журнал ЛІТЕРА-Т №2, №4, №5, №7 — Одеса: Атлант ВОІ СОІУ, 2016 —2018 р.р.

4. Авторська лірика у газеті “За вільну україну”, 2017 – 2019 р.р.

5. Патріотична лірика у газеті “Народна армія”, 2016 – 2017 р.р.

6. Авторська лірика у газеті “Шофар”, 2016 – 2020 р.р.

7. Авторські поезії, ессе, статті: газета “Життя і праця”, 2015 – 2020 р.р.

8. Добірка поезій в альманасі членів Української асоціації письменників художньо-соціальної літератури “Рядками долі” до 25-ого Міжнародного форуму видавців, СПОЛОМ: Львів, 2018 р.

9. “Голосом трембіти”: антологія Бойківського краю. Авторська сторінка та поезії. Львів: СПОЛОМ, 2018 р.

10. “Поезія, натхненна жінкою”. Збірка віршів. - К.,: ТОВ “Редакція журналу “Дніпро”, 2016. — 240 с.

11. “РІДНІ ОБРІЇ”: АЛЬМАНАХ. Добірка авторської лірики.— Український письменник, - Київ, 2018. — 272 с.

ІІІ. Авторські літературно-музичні композиції Н. Л. Калиновської.

1. “Краю мій!” до Дня незалежності України.

2. “Герої не вмирають...” до Дня Небесної Сотні.

3. “Душа дзвенить струною Ліри!” до Всесвітнього Дня поезії.

4. “Країна мрій” до Дня української мови та письменництва.

5. “Рідна мова — серця мого подих” до Міжнародного Дня рідної мови: НТБ НУ “Львівська політехніка”.

6. “Нехай живе любові свято!” до Дня св. Валентина.

7. “Коктейль на двох” до Міжнародного жіночого дня.

8. “Еликсир життя” до Дня ЗУНР та ювілейного вечора Жуковецького В.Г.

9. “Бруківка... осінь... листопад”: 24-ий Міжнародний форум видавців.

10. “Рідна мова” до Міжнародного дня рідної мови: Львівський Будинок офіцерів.

ІV. Ведуча, модераторка та авторка-виконавець концертних програм і літературно-музичних композицій — Н. Л. Калиновська.

1. Керівник мистецького проєкту та голова журі Міського літературного конкурсу “У римах світлих оживає слово!” для учнівської молоді за підтримки ЦБС для дорослих м. Львова.

2. Концертна програма до Дня Матері: організатор обласна “Просвіта”.

3. Участь у фестивалі “Бойківські фестини”: організатор Українська асоціація письменників і ВО “Письменники Бойківщини”.

4. Виступ із авторськими поезіями на Львівському ТБ у програмі СМС.

5. Виступ з авторськими поезіями на Львівському радіо в авторській програмі “Формат слова” письменника Олеся Дяка.

6. Участь у Міжнародному фестивалі “Україна і Польща — окрилені разом” “Галицька осінь літературна”.

7. Творчі зустрічі у літературній вітальні благодійного фонду “Хесед -Ар'є”.

8. Урочистий концерт до Дня Зборойних сил України в Ліцеї Героїв Крут.

9. Участь у концертній прграмі на Яворівському полігоні у військових частинах до Дня конституції.

10. Творча зустріч із військовими 80-тої бригади ДШВ.

11. Виступ з авторськими поезіями на відкритій сцені біля Оперного театру у День національних спільнот Львова.

12. Виступ на урочистому врученні нагород: міжнародної премії ім. Миколи Сингаївського: Фонд культури України.

13. Міський святковий концерт до 8-ого березня в палаці ім. Г. Хоткевича.

14. Концертна програма до Днів польської культури у Львові.

15. Участь та підготовка тематичних патріотичних заходів у Львівському Будинку офіцерів із Українською асоціацією письменників, співпраця з бібліотеками та ЗСШ.

16. Тематичні заходи ЛОО Національної спілки письменників України.

17. Учасниця 24-ого, 25-ого, 26-ого Міжнародних Форумів видавців у Львові.

18. Фестивалі та конференції Всеукраїнського об'єднання “Письменники Бойківщини”.

19. Всеукраїнський фестиваль естрадної української пісні до Дня міста Львова: проєкт Заслуженого артиста України З. Гучка.

20. Різдвяний концерт за участі Заслуженого артиста України Зеновія Гучка.

21. Концертна програма до Дня українського війська у Західному територіальному управлінні військової служби правопорядку для військовослужбовців- учасників Операції Об'єднаних Сил на території Донецької та Луганської областей.

V. Пісні на слова Н. Л. Калиновської.

1. “Краю мій” (муз. Заслуженого діяча мистецтв України Богдана Косопуда).

2. “Ти для мене пісня”(муз. Заслуженого артиста України Зеновія Гучка).

3. “Мелодія дощу” (муз. Вікторії Бондаренко).

4. “Папороті цвіт” (муз. Вікторії Бондаренко).

5. “Цвіте черемха” ( муз. Вікторії Бондаренко).

6. “Чарівні сни” ( муз. Вікторії Бондаренко).

7. “Відцвіло вже літо” (муз. Олександра Тирси).

8. “Жовтоокий листопад” (муз. Віктора Охріменка).

9. “Ода місту Лева” (муз. Євгенії Матвіїшин).

10. “Львів'яночка” (муз. Заслуженої артистки України Крістіни Вульчак).

Друковані праці у газетах, альманахах.

  • 1. Газета «Життя і праця»: друк тематичних віршів протягом року та замітки про творчість авторки.
  • 2. Друк у газеті «За вільну Україну плюс» ( протягом року).
  • 3. Друк у газеті «Народна армія».
  • 4. Друк у газеті «Шофар».
  • 5. Участь у літературних альманахах, часописах, антології сучасної поезії та Бойківщини.

Відзнаки та нагороди

  • 1. Лауреат літературної премії "Гілка золотого каштана" у номінації "Поезія" за книгу "Поети для епох...", 2016 рік.
  • 2. Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії ім. Миколи Сингаївського від Українського Фонду культури ім. Бориса Олійника, 2017 рік.
  • 3. Лавреат літературно-мистецької премії ім. Івана Нечуя-Левицького за високохудожнє втілення в творчості українського національного характеру, 2019 рік.
  • 4. Лавреат літературно-краєзнавчого конкурсу ім. Мирона Утриска за книгу "Палає папороті цвіт", 2019 рік.
  • 5. ПОЧЕСНА ГРАМОТА та відзнака Українського фонду культури ім. Бориса Олійника за активну благодійницьку діяльність на ниві відродження і розвитку національної культури, 2018 рік.
  • 6. ГРАМОТА Львівського Будинку офіцерів за вагомий внесок у національно-патріотичне виховання військовослужбовців та активну участь у проведенні масових заходів для військовослужбовців Львівського гарнізону, 2018 рік; 2019 рік.
  • 7. Дипломант ІV Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Леся Мартовича, 2018 рік..
  • 8. Дипломант Всеукраїнського літературного конкурсу ім. Володимира Дроцика, 2018 рік.
  • 9. ДИПЛОМ за яскравий показовий виступ на 3-ому Етно фестивалі бойових мистецтв "Аркан" до Дня захисника України, 2019 рік.
  • 10. ГРАМОТА Української асоціації письменників за самовіддану літературну працю, організацію творчих зустрічей, спрямованих на розвиток української культури, науки і духовності, справу патріотичного виховання молоді, високу професійну майстерність та активну громадську діяльність, 2019 рік.
  • 11. ДИПЛОМ Лауреата 1 премії Міжнародного багатожанрового фестивалю "Зоряний час", 2020 рік.
  • 12. ДИПЛОМ "Золоті оплески" Міжнародного багатожанрового фестивалю "Зоряний час", 2020 рік.
  • 13. ГРАМОТА Науково-технічної бібліотеки Національного університету "Львівська політехніка" за плідну співпрацю та активну участь в організації та проведенні літературно-мистецьких заходів, спрямованих на розвиток української культури та виховання молоді, 2020 рік.
  • 14. Медаль "За вірність національній ідеї": нагороджено до Дня міста, 2019 рік.
  • 15. Пам'ятна медаль "За вірність заповітам Кобзаря" від Українського фонду культури: нагороджено до Дня Українського війська, 2020 рік.
  • 16. Медаль "За служіння мистецтву": нагороджено до Дня української писемності та мови", 2020 рік.
  • 17. Почесне звання "Заслужений діяч естрадного мистецтва України", 2020 рік.
  • 18. Найвища нагорода народної шани : ОРДЕН "ЗА РОЗБУДОВУ УКРАЇНИ", 2021 рік.

Відгуки та статті про творчість

  • 1. Газета «Життя і праця» у 2016, 2017, 2018 р.р.
  • 2. Тижневик «Аудиторія» НУ «Львівська політехніка»: 2 статті та 1 відгук.
  • 3. Міська газета Стрия.
  • 4. Шкільна газета ЗСШ №77.
  • 5.Відгук НБ ЛНМУ ім. Д. Галицького на офіційному сайті та у мережіG+.
  • 6. Відгук Технологічного коледжу ЛНЛУ про зустріч на офіційному сайті та у соц. мережах G+.
  • 7. Грамота від керівника проекту «Клуб Поезії» Євгена Юхниці.
  • 8. Дві статті про творчість в електронній газеті «Народ UA».
  • 9. Відгук головного редактора, члена НСЖУ І. Жусєва-Полтавського, незалежного літературно-мистецького журналу «ЛітараТ».
  • 10. Відгук про поетичну збірку «Душа дзвенить струною Ліри!» зав. Літклубом, чл. НСПУ, письменника О. Ганущака, 2018 р.
  • 11. Інформаційний портал "Леополіс Львів. Новини": 5 статтей. Кореспондент М. Сенейко.
  • 12. Re-цензії: "Коли душа дзвенить струною Ліри!". В. Семеняк, письменниця, 2019 р.
  • 13. Re-цензії: "Пізнати барви життя через освідчення". В. Семеняк, письменниця, 2019 р.
  • 14. Re-цензії:

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.