Калитниківський цвинтар

Кали́тниківський цви́нтар, Кали́тниківське кладови́ще (рос. Калитниковское кладбище) некрополь на південному сході Москви у Таганському районі Центрального адміністративного округу. Найближча станція метро «Волгоградський проспект». Поховання здійснюються в родинні та сімейні могили урною. Нових поховань (в землю, колумбарій) немає.

Калитниківський цвинтар
рос. Калитниковское кладбище, трансліт. Калитниковское кладбище
Вхідна брама цвинтаря
Вхідна брама цвинтаря
Інформація про цвинтар
55°43′58″ пн. ш. 37°41′22″ сх. д.
Країна  Росія
Розташування Москва
Відкрито 1771
Тип діючий цвинтар закритого типу
Охоронний статус об'єкт культурної спадщини Росіїd
Площа 16,2 га
Адреса:
129075, Москва, Великий Калитниківський проїзд, 11

Калитниківський цвинтар
Калитниківський цвинтар (Москва)

Історія цвинтаря

Калитниківський цвинтар засновано у 1771 році за межами міста. У 1771 році, після епідемії чуми, всі поховання в межах міста були заборонені, і за Камер-Колезьким валом були засновані нові цвинтарі, з них зараз збереглися Рогозький, Введенський, Ваганьковський та Калитниківський.

У січні 1773 року на цвинтарі була збудована перша дерев'яна церква, яка згоріла. Нова, з боковим вівтарем Боголюбської Богоматері, була побудована в 1780 році. Ці цвинтарні церкви були дерев'яними. Існуюча кам'яна церква Ікони Божої Матері «Всіх скорботних Радість» була зведена за проектом архітектора Миколи Козловського у 1834-1838 роках, була перебудована в 1881 році архітектором В. І. Верігіним. У 1890-і роки оздоблення інтер'єру церкви (ризниця, іконостас) здійснені архітектором Іваном Барютіним. Огорожа цвинтаря споруджена за проектом архітектора Миколи Маркова.

До 1917 року на цвинтарі ховали в основному торгових людей та селян, а також окремих представників російської інтелігенції.

Назва походить від місцевості Калитники́. Згідно з поширеною легендою, князь Іван Калита заповів Крутицькому подвір'ю. Проте, в духівницях князя місцевості з такою назвою не зустрічається. Вперше ця назва зустрічається на плані 1688 року, де показана річка Калитенка, вона ж — Калитниківський струмок. Форма назви дозволяє припускати, що вона пішла від слова «калитники» — майстри, які робили шкіряні торбинки та калити (гаманці).

Нині цвинтар розділений на дві частини яром, складається з 30 ділянок і має площу 16,2 га.

Відомі особи, поховані на Калитниківському цвинтарі

Графік роботи

Цвинтар відкритий щодня:

  • Влітку — з травня по вересень — з 9:00 до 19:00 години,
  • Взимку — з жовтня по квітень — з 9:00 до 17:00 години.

Поховання можуть бути зроблені щодня з 9 до 19 години.

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.