Кампанія за ядерне роззброєння

Кампанія за ядерне роззброєння (англ. Campaign for Nuclear Disarmament, CND) — організація, що пропагує одностороннє ядерне роззброєння Сполученого Королівства (наприклад, на сучасному етапі — відмова від переозброєння ракет «Трайдент»), а також міжнародне ядерне роззброєння і більш жорстке регулювання озброєнь у світі за допомогою угод, таких як Договір про нерозповсюдження ядерної зброї. Організація виступає проти військових дій, які можуть призвести до використання ядерної, хімічної або біологічної зброї і будівництва АЕС на території Королівства.

Кампанія за ядерне роззброєння
Дата створення / заснування 1957
Коротка назва CND
Держава  Велика Британія
Кількість відстежувачів 36 419
Офіційний сайт
 Кампанія за ядерне роззброєння у Вікісховищі

Символ CND, розроблений Джеральдом Голтомом 1958 року. Пізніше він став універсальним символом миру і використовується в різних варіаціях повсюдно.[1]

Історія

CND засновано 1957 року і відтоді вона неодноразово виходить на перші позиції пацифізму в Британії. Від 1958 року Кампанія організовує Олдермастонський марш від Трафальгарської площі до Олдермастона, який проводиться у Великодній тиждень.

Розчарування, викликане відсутністю позитивних результатів цієї боротьби, привело до створення 1960 року більш войовничого угруповання, яке дотримувалося тактики громадянської непокори, «Комітет 100». Комітет брав участь в організації маршів протесту, під час яких часто відбувалися зіткнення з поліцією.[2]

Першим головою CND був англіканський священник Джон Коллінз, а першим президентом — філософ Бертран Рассел. Нині головою CND є Кейт Гадсон. У Кампанії брали участь переважно лейбористи, комуністи, троцькісти, ліві ліберали і християнські пацифісти.

Цікаві факти

Символом руху стало поєднане зображення знаків семафорної азбуки «n» і «d» (від англ. nuclear disarmament) у колі, пізніше прийняте як символ рухом хіпі з усього світу. Багато хто помилково вважає це зображення слідом лапки голуба миру.

Джерела

  1. BBC NEWS : Magazine : World's best-known protest symbol turns 50. 20 березня 2008. Архів оригіналу за 15 квітня 2012. Процитовано 25 травня 2008.
  2. Люди, События, Даты ВСЕМИРНАЯ ИСТОРИЯ. — Издательский Дом Ридерз Дайджест, 2001. — С. 278. — ISBN 5-89355-035-8.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.