Карел де Моор

Карел де Моор (нідерл. Carel de Moor; 25 лютого 166516 лютого 1738) — нідерландський художник, живописець та гравер один з найвідоміших портретистів лейденської школи.

Карел де Моор
нідерл. Carel de Moor
Народження 25 лютого 1665(1665-02-25)
Лейден, Нідерланди
Смерть 16 лютого 1738(1738-02-16) (72 роки)
  Вармонд, Нідерланди
Національність Нідерландець
Країна Голландська республіка
Жанр Портрет, бароко, живопис
Діяльність художник
Вчитель Ґотфрід Схалкен, Abraham Lambertsz van den Tempeld, Франс ван Міріс Старший і Герард Доу
Твори The Anglerd, Self-Portraitd і Soldier Scened
Діти Carel Isaak de Moord

 Карел де Моор у Вікісховищі

Біографія

Життя та творчість

Карел Де Моор народився 25 лютого 1665 року в Лейдені. Його батько був торговцем творами мистецтва, який хотів, щоб син вивчав мови, і дозволив йому вивчати мистецтво, коли його талант до малювання проявився в молодому віці. Навчався живопису у таких майстрів нідерландського бароко, як Герард Доу, Франс ван Міріс Старший, Готфрід Схалкен і Абрахам ван ден Темпель.

У 1683 р. він став членом Гільдії Святого Луки, де пізніше займав багато адміністративних постів. У 1694 р., або незадовго до цього, разом з Віллемом ван Мієрісом і Якобом ван Тооренвліт (близько 16351719) він заснував художню школу (Leidse Tekenacademie), директором якої був до 1736 р., розділяючи цей пост з ван Міерісом. На початку своєї кар'єри де Моор писав не тільки портрети, а й жанрові і повчальні сцени; в них він впритул наблизився до лейденським «витонченим» майстрам наступного покоління. Губернатор Лейдена замовив йому різьблене прикраса над каміном (згоріло при пожежі в 1929 р) для міського муніципалітету. Незважаючи на свої успіхи в жанровому живописі, він все більше віддавався портрету, незабаром приніс йому славу. У роботах де Моора очевидно вплив його вчителів, зокрема ван ден Темпеля і Шалкена, але кращі портрети художника демонструють його власний стиль, як, наприклад, груповий портрет намісників Лейденського ткацького дому (1692; Лейден, Stedel. Mus. Lakenhal). Популярність де Моора вийшла за межі його рідної країни: він отримав золоту медаль від герцога Тоскани за портрет. Був присвячений в лицарі Price Eugene of Savoy за інший портрет і з тих пір відомий як (Knight De Moor), вважається що Петро Великий російський позував йому.

Роботи Карела де Моора представлені в наступних колекціях: Національна Галерея Фінляндії, Гельсінкі; Музей витончених мистецтв, Бостон; та інші.

Сім'я

Син живописця, Карел Ісаак де Моор (1691-1751), також був художником-портретистом.

Галерея

Література

  • Leidse fijnschilders. Van Gerrit Dou tot Frans van Mieris de Jonge 1630-1760. Redactie: Eric J. Sluijter, Marlies Enklaar, Paul Nieuwenhuizen. Zwolle, Waanders, 1988. ISBN 90-6630-141-4
  • Arnold Houbraken: [Karel de Moor]. In: De groote schouburgh der Nederlantsche konstschilders en schilderessen (1718) (Digitale version)
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.