Кенітра

Кені́тра (араб. القنيطرة — «маленький міст», «місток») місто на північному заході Марокко, порт на річці Себу, за 12 кілометрів від узбережжя Атлантичного океану та за 40 км на північ від столиці Рабата. Адміністративний центр області Гарб-Шрарда-Бені-Хсен.

Кенітра
араб. القنيطرة

Прапор Герб

Координати 34°15′ пн. ш. 6°35′ зх. д.

Країна  Марокко
Статус адмінцентр регіону
Регіон Рабат-Сале-Кенітра
Голова Aziz Rabbahd
Дата заснування 1912
Площа 76 км²
Висота центру 26 м
Населення 431 282  (2014)
Густота населення 5 675  осіб/км²
Міста-побратими Salfitd (2 червня 2016)[1]
Часовий пояс UTC+0
Поштовий індекс 14000
GeoNames 2544571
Офіційний сайт kenitra.ma
Кенітра
Кенітра (Марокко)

Історія

До встановлення протекторату Франції над Марокко на місці сучасного міста була лише фортеця («касба»). Місто заснував Юбер Ліоте, перший французький генерал-губернатор, в 1912 році з метою розвитку торгівлі між містами атлантичного узбережжя країни і Фесом, Мекнесом, які лежать східніше. Порт у Кенітрі був відкритий в 1913 році. В 1933 році французи дали офіційну назву місту Пор-Ліоте. В 1956 році, після здобуття Марокко незалежності, місту повернено початкову назву Кенітра.

З сімдесятих років в Кенітрі розташовувалася військова база, частина території якої займали американські військові. В 1991 році американці покинули базу в Кенітрі.

Економіка

Економіка Кенітри заснована на виробництві тканини, цигарок, переробці риби, а також на вирощуванні цитрусових, пшениці та овочів. В Кенітрі добувають цинк, нафту і природний газ. Підприємства харчової (головним чином консервної, борошномельної) промисловості.

Коледжі та університети

  • Université Ibn Tofail
  • ENCG Kénitra (École Nationale de Commerce et de Gestion de Kénitra)
  • HECI Kénitra (Hautes Etudes Commerciales et Informatiques)

Транспорт

В Кенітрі дві залізничні станції: Кенітра-Вілль і Кенітра-Медіна. Електропоїзди кожні 30 хвилин йдуть на Рабат і Касабланку. Так само можна дістатися туди і на рейсовому автобусі. З громадського транспорту всередині міста ходять автобуси. Так само є 2 різновиди таксі. Це «велике таксі» з фіксованою ціною і маршрутом, у якому містяться до 6 пасажирів. На такому таксі можна дістатися і до найближчих сіл, у залежності від маршруту. І «маленьке таксі», яке можна зловити і водій вас доставить в будь-яке місце в місті. В такому таксі максимальне число пасажирів — 3.

Міста-побратими

  1.  Санта-Марія-да-Фейра, Португалія (2013)[2]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.