Керченський морський торговельний порт

«Керченський торговельний порт» — морський порт, розташований в Керчі на березі незамерзаючої Керченської бухти Керченської протоки Азовського моря.

Керченський торговельний порт
Розташування
Координати 45°21′31″ пн. ш. 36°29′02″ сх. д.
Мапа

Після анексії Криму Росією у 2014 році, контролюється Росією:

Історія

  • У 1775 році Катерина II надала грекам право заснувати поселення поблизу фортеці Керч. Їм було обіцяно відкриття «вольного і вільного» порту.
  • У травні 1818 року імператор Олександр I відвідав Керч і оглядаючи з гори Мітрідат Керченську бухту, зауважив: «Шкода тільки, що ці моря не жваві торговими кораблями», але тільки в 1821 році, через 3 роки, підписав укази про заснування порту і Керч-Єнікальського градоначальства.
  • У 1822 році Керченський порт відкрився для вивізної і привізної торгівлі. В цей же час почали діяти портова карантинна контора і портова митниця.
  • У 1828 році, за проектом інженера-полковника К.Потьє, був побудований карантин. На думку керченського градоначальника Ф. Ф. Вігеля, карантин міг вважатися «найпершим в Росії і не останнім в Європі». Керченський порт благотворно вплинув на економіку краю, а населення до 1847 року становило близько 12 тисяч чоловік.

Загальна інформація

Керченський морський торговельний порт знаходиться в безпосередній близькості до Чорноморських шляхів транспортування нафти, міжнародних транспортних коридорів і Босфор (виходу в Середземне море).

Порт розташований на березі незамерзаючої Керченської бухти. Підхідний канал порту відходить від Єнікальського коліна Керч-Єнікальського каналу в 1,1 милі до ESE від мису Білий і веде до Широкого молу порту.

На узбережжі Керченської протоки найхолодніші місяці — січень, лютий. Переважаючі вітри — NE. Порт відкритий для заходу суден цілий рік. Безпека проходження суден забезпечується Центром регулювання руху суден (ЦРРС).

Порт надає вантажно-розвантажувальні послуги, зберігання на відкритих майданчиках, загальною площею 140 тис. кв.м. і в критих складах площею 12 тис. кв.м.

Якірна стоянка дозволяє переробляти будь-які види вантажів, як біля причалів порту, так і рейді.

Акваторія порту становить 868 тисяч квадратних метрів.

Причали

У порту два виробничо-перевантажувальних комплекси, 7 вантажних причалів, 1 причал морвокзалу, 1 причал портофлоту, 3 причали Керченської поромної переправи. Під'їзні залізничні колії дозволяють обробляти вантажі з фронту і в тилу причалів. Порт оснащений сучасним обладнанням, що дозволяє переробляти 2,5 млн т. в рік генеральних вантажів на причалах, і до мільйона тонн на рейді.

причали:

  • Глибоководний причал — довжина 354,1 м, глибина біля кордону — 9 м,
  • Будівельний причал — довжина 101,5 м, глибина біля кордону — 3,5 м,
  • Поромний причал довжина 10,4 м, глибина біля кордону — 3 м.

Поромне сполучення

У 2014 році була відкрита спеціалізована вантажна лінія Новоросійськ — Керч. У 2015 році на лінію Темрюк — Керч був доданий другий паром, який став заходити в морський порт.

Керівництво

Де-юре

  • Зеленкевич Микола Миколайович (керівник «Керченський морський торговельний порт»)

Де-факто

  • Волков Володимир Юрійович (керівник філії державного унітарного підприємства Республіки Крим «Кримські морські порти» «Керченський торговельний порт»)

Див. також

Примітки

    Посилання

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.