Кетрін Меган Макартур

Кетрін Меган Макартур (англ.  Katherine Megan McArthur; нар. 1971) астронавтка НАСА. Здійснила один космічний політ на шатлі: STS-125 (2009, «Атлантіс»), океанограф.

Кетрін Меган Макартур
Katherine Megan McArthur
Дата народження 30 серпня 1971(1971-08-30)[1] (50 років)
Місце народження Гонолулу, штат Гаваї
Країна:  США
Alma mater: Каліфорнійський університет у Лос-Анджелесі
Спеціальність: океанограф, астронавт
Місії: STS-125
Час у космосі: 12 днів 21 год 38 хв
Нагороди: Медаль «За космічний політ» (2009)

Особисті дані і освіта

На тренуванні: Макартур у глибині кадру.
Сон на орбіті.
STS-125: Макартур контролює дистанційний маніпулятор.

Кетрін Макартур народилася 30 серпня 1971 року у місті Гонолулу, штат Гаваї, але своїм рідним вважає місто Маунтейн-В'ю, Каліфорнія, де у 1989 році закінчила середню школу. У 1993 році отримала ступінь бакалавра в галузі аерокосмічної техніки в Каліфорнійському університеті (Лос-Анджелес). У 2002 році отримала ступінь Ph. D. в галузі океанології в Скриппсовському океанографічному інституті, в Ла-Хоя, місто Сан-Дієго, Каліфорнія.

До НАСА

З 1993 року працювала в Інституті океанографії, при Скриппсовському університеті. Вона займалася дослідженням поширення звукових коливань у водному середовищі і цифровою обробкою даних. Створила геоакустичну модель розповсюдження хвиль і алгоритм відтворення втрачених даних при їх передачі. Була керівником дослідницьких робіт в океані. В Інституті займалася випробуванням обладнання під водою, збором і аналізом даних, колекцій морських рослин, тварин і відкладень. Керувала обслуговуванням Інститутського акваріума: 70 000 галонів води з тваринами (годівля і спостереження), проводила екскурсії[2].

Підготовка до космічних польотів

26 липня 2000 року була зарахована в загін НАСА у складі вісімнадцятого набору, кандидатом в астронавти. Стала проходити навчання за курсом загальнокосмічної підготовки. 2001 року, після закінчення курсу, отримала кваліфікацію «спеціалістка польоту» і призначення в Офіс астронавтів НАСА.

Польоти в космос

  • Перший політ STS-125[3], шаттл «Атлантіс». З 11 по 24 травня 2009 року як «спеціалістка польоту». Експедиція «Атлантіс» STS-125 до телескопу Хаббл продовжила його працездатність, принаймні до 2014 року. Під час експедиції астронавти встановили на телескопі шість нових гіроскопів стабілізації, шість нових нікель-водневих акумуляторів, новий комп'ютер, який відповідає за обробку даних, нову ширококутну камеру (Wide Field Camera 3) і новий спектрограф космічного випромінювання (Cosmic Origins Spectrograph). Вартість нової ширококутної камери — 126 мільйонів доларів, вартість спектрографа — 81 мільйон доларів. Астронавти «Атлантіса» також відновили працездатність реєструвального спектрографа (Space Telescope Imaging Spectrograph), у якого у 2007 році вийшла з ладу система електроживлення і вдосконалену оглядову камеру (Advanced Camera for Surveys), яка вийшла з ладу в 2007 році. Астронавти також встановили на телескопі вдосконалений датчик точного наведення (fine guidance sensor). Тривалість польоту склала 12 днів 21 год 37 хв[4].

Загальна тривалість польотів у космос — 12 днів 21 год 38 хв.

Після польоту

Надає допомогу екіпажам астронавтів на тренуваннях і на борту МКС, працюючи в НАСА в якості заступника начальника оперативного відділу Управління астронавтів МКС. У 2016 році взяла участь у місії НАСА з операцій в екстремальному навколишньому середовищі (NEEMO 21)[5].

Особисте життя

Чоловік астронавт НАСА Роберт Бенкен. Батько — Дон Макартур, мати — Кіт Макартур. Її захоплення: підводне плавання, піший туризм, любить готувати[6].

Нагороди та премії

Нагороди: Медаль «За космічний політ» (2009) та багато інших.

Див. також

Примітки

  1. http://www.spacefacts.de/bios/astronauts/english/mcarthur_megan.htm
  2. Astronaut Bio: K. Megan McArthur (англ.). jsc.nasa.gov. Архів оригіналу за 13 березня 2017. Процитовано 25 лютого 2019.
  3. NASA - NSSDCA - Spacecraft - Details (англ.). nssdc.gsfc.nasa.gov. Процитовано 25 лютого 2019.
  4. Cheryl L. Mansfield. NASA - Mission Accomplished: Leaving Hubble Better Than Ever (англ.). nasa.gov. Процитовано 25 лютого 2019.
  5. Deep Sea for Deep Space: NASA Astronauts Train For Future Missions – AnaBlogs: Blogs from Analog Missions (англ.). blogs.nasa.gov. Процитовано 12 березня 2019.
  6. McArthur, Megan (англ.). astronautix.com. Процитовано 12 березня 2019.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.