Кинджал (гіперзвуковий ракетний комплекс)

Х-47м2 «Кинджал»[1] — російський гіперзвуковий авіаційний ракетний комплекс. Після успішних випробувань був прийнятий на озброєння і з 1 грудня 2017 року приступив до несення бойового чергування на аеродромах Південного військового округу[2].

Зліт МіГ-31БМ з гіперзвуковою ракетою «Кинджал», закріпленої в нижній точці підвіски на корпусі винищувача-перехоплювача.

Історія

Вперше широкій публіці про його появу повідомив Президент Росії Володимир Путін у посланні Федеральним зборам в березні 2018 року, в ході якого були показані відеокадри випробування ракетного комплексу[3]. В них сказано, що роль літака-носія виконує надзвуковий винищувач-перехоплювач дальнього радіуса дії МіГ-31[4], а ракета після скидання в заданій точці летіла далі з гіперзвуковою швидкістю, перевищуючи швидкість звуку в 10 разів, здійснюючи при цьому маневрування на всіх ділянках траєкторії польоту, що дозволяє їй гарантовано долати всі існуючі системи протиповітряної і протиракетної оборони. На думку головнокомандувача ВКС Росії Сергія Суровикино, створення авіаційного ракетного комплексу з високоточною аеробалістичною ракетою «Кинджал» стало важливим проривом в розробці гіперзвукових систем озброєння.[5]

Конструкція

За габаритами та зовнішнім виглядом ракета комплексу «Кинджал» подібна до балістичних ракет ОТРК «Іскандер»[6].

Вперше ракетна система була представлена з використанням модифікованого МіГ-31 як ракетоносія-стартової платформи. В липні 2018 року агенція ТАРС повідомила про роботу над інтеграцією системи «Кинджал» з бомбардувальником Ту-22М. Імовірно один Ту-22М буде здатен нести 3 ракети системи «Кинджал» (подібно до крилатих ракет Х-22) а бойовий радіус зросте з 2000 до 3000 км[7].

Тактико-технічні характеристики

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.