Кит (сузір'я)

Кит (лат. Cetus) сузір'я Південної півкулі неба. Розташоване у т. зв. «водному» районі небесної сфери, поруч із сузір'ями Водолія, Риб і Ерідана.

Сузір'я Кита неозброєним оком.
Сузір'я Кит (та деякі інші) із «Дзеркала Уранії», набору тематичних карток опублікованого у Лондоні, бл. 1825
Кит
Кит
Латинська назва Cetus
Род. відмінок Ceti
Скорочення Cet
Пряме піднесення 01год 25хв
межі від 23год 50хв до 3год 17хв
Схилення -11° 21'
межі від -25° 30' до 9° 55'
Площа 1231 кв.град.(4)
Зорі 2 яскравіше 3m
53 яскравіше 5,5m
Найяскравіша зоря Бета Кита 2,04m
Метеорні потоки Жовтневі Цитіди, Ета-Цитіди, Омікрон-Цитіди
Суміжні сузір'я
Спостерігається у широтах між +65° i 80°
Ввечері найкраще спостерігати протягом жовтня
Існує з античності, запропоноване

Відоме з стародавніх часів. Включене до каталогу зоряного неба Клавдія Птолемея Альмагест.

Зорі

Найяскравіші зорі α Кита (Менкар) і β Кита (Діфда).

Одна з найцікавіших зір змінна зоря Міра (ο Кита), яка дала ім'я класу змінних зір міріди. Протягом свого періоду 331,65 днів вона змінює свій блиск від 2,0m, стаючи найяскравішою в сузір'ї, до 10,1 m, опиняючись невидимою навіть у бінокль.

Інша відома зірка Тау Кита, 17-та за відстанню до Землі, схожа за характеристиками на Сонце і тому згадана в багатьох фантастичних творах. У тому ж районі в бінокль або телескоп видно на три світлових роки ближчу зорю UV Кита, головний представник зір, що спалахують, яка може збільшувати блиск на 6 m протягом кількох секунд.

Навколо зірки HD 11964 астрономи виявили три екзопланети.

З позагалактичних об'єктів виділяється галактика Мессьє 77.

Див. також

Джерела

Посилання

WIKISKY.ORG Кит


88 сучасних сузір'їв
АндромедаБлизнятаВелика ВедмедицяВеликий ПесВізничийВітрилаВовкВодолійВолопасВолосся ВеронікиВоронГеркулесГідраГодинникГолубГончі ПсиДельфінДіваДраконЕріданЄдинорігЖертовникЖивописецьЖирафЖуравельЗаєцьЗмієносецьЗміяЗолота РибаІндіанецьКассіопеяКитКільКозорігКомпасКормаКосинецьЛебідьЛевЛетюча РибаЛисичкаЛіраМала ВедмедицяМалий КіньМалий ЛевМалий ПесМікроскопМухаНасосОвенОктантОрелОріонПавичПегасПерсейПівденна ГідраПівденна КоронаПівденна РибаПівденний ТрикутникПівденний ХрестПівнічна КоронаПічРайський ПтахРакРибиРисьРізецьСекстантСіткаСкорпіонСкульпторСтолова ГораСтрілаСтрілецьТелескопТелецьТерезиТрикутникТуканФеніксХамелеонЦентаврЦефейЦиркульЧашаЩитЯщірка
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.