Ковальська сцена

«Кова́льська сце́на» (також відома, як «Ковальська сцена №  або «Сцена ковальства») (англ. Blacksmith Scene) — американський чорно-білий короткометражний фільм 1893 року режисера Вільяма Діксона, винахідника, який у співпраці з Едісоном розробив кінокамеру.

Ковальська сцена
Blacksmith Scene
Жанр короткометражний
Режисер Вільям К.Л. Діксон
Продюсер Вільям К.Л. Діксон
У головних
ролях
Чарльз Кайзер
Вільям Отт
Оператор Вільям Хайсе
Кінокомпанія Edison Studios
Дистриб'ютор Edison Manufacturing Companyd
Тривалість 34 секунди
Мова німий
Країна США
Рік 1893
IMDb ID 0000005
 Ковальська сцена у Вікісховищі

Це перша стрічка, що була представлена на виставці 9 травня 1893 року. До участі у цьому фільмі було запрошено акторів, що перед камерою грають роль ковалів, тобто саме в Ковальській сцені починає зароджуватися така професія, як кіноактор. Фільм був переданий з Бібліотеки Конгресу США в Національний реєстр фільмів Америки[1].

Сюжет

Кінострічка повністю знята на стаціонарну камеру. На екрані можна побачити велике ковадло і трьох працівників. Коваль, що стоїть посередині, нагріває стрижень металу і кладе на ковадло, а ковалі обабіч по черзі починають бити по металу молотами, щоб надати йому форму. Після того, як стрижень охолонув, його знову кладуть у вогонь. Під час невеличкої перерви, поки розігрівається метал актори п'ють пиво та знову беруться до роботи[2].

Історія виробництва

Зйомка фільму відбувалася в студії Едісона, що лідирувала у виробництві кінопродукції Америки у 90-х роках 19 століття. Єдиним режисером практично усіх фільмів студії того часу був Вільям К.Л. Діксон, не стала винятком і Ковальська сцена. Стрічка знімалася в приміщенні Black Maria studio, що знаходилась в Вест-Оранджі, штат Нью-Джерсі, яка вважається першою кіностудією США. Існують припущення, що стрічка знімалася в квітні 1893 року і представлена публіці в Бруклінському інституті 9 травня того ж року[3].

За інформацією з IMDB, фільм відзнято на 35 мм плівці з пропорціями екрану 1,33:1 і призначався для показу за допомогою кінетоскопа[4].

У ролях

  • Чарльз Кайзер коваль
  • Вільям Отт коваль

Номінації та нагороди

Рік Нагорода Номінація
1995Національний реєстр фільмів АмерикиНаціональний реєстр фільмів

Сьогодення

Оригінал стрічки знаходиться в музеї Генрі Форда. Також копія відтворена з негативів зберігається в відеоархівах музею сучасного мистецтва США. Фільм можна завантажити на сайті Національного історичного парку Томаса Едісона.

Нагадаємо, що на фільми до 1923 року вже не розповсюджуються авторські права і їх вільно можна завантажити з інтернету.

Примітки

  1. Librarian Names 25 More Films to National Film Registry (HTML). Бібліотека конгресу США. Архів оригіналу за 4 березня 2007. Процитовано 14 березня 2007.
  2. Movies (HTML). сайт Національного історичний парк Едісона. Архів оригіналу за 22 серпня 2006. Процитовано 14 березня 2007.
  3. PFSL : Blacksmith Scene (HTML). Silent Era. Архів оригіналу за 21 жовтня 2006. Процитовано 14 березня 2007.
  4. Internet Movie Database Technical Specifications (HTML). Архів оригіналу за 5 березня 2016. Процитовано 14 березня 2007.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.