Коли світи зіштовхнуться (роман)

«Коли світи зіштовхнуться» (англ. When Worlds Collide) — науково-фантастичний роман американських письменників Едвіна Белмера та Філіпа Вайлі, в якому зображено відчайдушні спроби людства врятуватися перед неминучим знищенням Землі. Його продовженням є роман «Після зіткнення світів» (1934 рік).

«Коли світи зіштовхнуться»
Автор Філіп Вайлі
Едвін Белмер
Назва мовою оригіналу When Worlds Collide
Країна  США
Мова англійська
Жанр наукова фантастика
Видавництво Frederick A. Stokesd
Видано 1933
Наступний твір Після зіткнення світів

Зміст

Астроном З Південно-Африканської республіки Свен Бронсон виявляє, що пара планет, яким він дав імена Бронсон Альфа і Бронсон Бета, незабаром потраплять до Сонячної системи. Через 8 місяців вони пройдуть досить близько, щоб завдати значних руйнувань Землі. Через 16 місяців, після кружляння орбітою навколо Сонця, Бронсон Альфа повернеться, щоб знищити Землю, після чого залишить Сонячну систему. Втім Бронсон Бета можливо залишатися і отримує стійку орбіту навколо Сонця.

Вчені, очолювані Коулом Хендроном, працюють над створенням ракети над атомному паливі для транспортування достатньої кількості людей, тварин та обладнання до Бронсона Бета в спробі врятувати людський рід. Різні країни роблять те ж саме. Сполучені Штати евакуюють прибережні штати під час підготовки до першої зустрічі з планетами. Під час наближення планет спостерігачі бачать у своїх телескопах міста на Бронсон Бета. Приливні хвилі підіймаються на висоту 230 м, вулканічні виверження і землетруси додають смертельної шкоди. Все це триває більші ніж 2 дні. Бронсон Альфа руйнує Місяць.

Частина вчених з величезними труднощами отримують дорогоцінним зразком надзвичайно жаростійкого металу, який здатен вирішити остання технічну перешкоду перед створенням ракети, оскільки до того не було знайдено жодного матеріалу для створення ракетних трубок, що здатний витримати тепло атомного вихлопу дуже довго.

За 5 місяців до знищення Землі, ірландські гангстери нападають на науковий табір, де розробляється ракета, з метою її захопити. Більше половини людей Хендрона гине, але зрештою вдається відбити напад. Незважаючи на перешкоди в подальшому вдається спорудити 2 космічні кораблі, що можуть взяти до тисячі людей. Два американських кораблі злітають, але втрачають контакт один з одним. Також злітають кораблі з Європи, проте внаслідок недосконалості французький космоліт вибухає. Один з американських корабелів робить успішну посадку на Бронсон Беті, втім нічого невідомо про інші космічні кораблі. Американці виявляють, що Бронсон Бета придатна для життя.

Екранізації

Джерела

  • Bleiler, Everett (1948). The Checklist of Fantastic Literature. Chicago: Shasta Publishers. p. 39.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.