Контрольно-пропускний пункт

Контро́льно-пропускни́й пункт (КПП) пункт, призначений для контролю за проходом (відвідуванням) і пропуском на територію будь-яких об'єктів, що охороняютьсявійськові частини, установи, держави, в закриті зони).

КПП «закритого міста» Железногорськ в Росії
Табличка на контрольно-пропускному пункті із зазначенням номера військової частини Міністерства оборони Республіки Казахстан,
в/ч 61993 38-а окрема десантно-штурмова бригада.

Зазвичай, щоб потрапити на територію і пройти КПП, потрібно пред'явити перепустку або дозвіл і документ, що засвідчує особу. КПП ретельно охороняють військові сили, служби правопорядку, приватні охоронні підприємства. У разі нападу на КПП на військовому об'єкті черговий має повне право відкрити вогонь на ураження.

Крім того, (окремий) контрольно-пропускний пункт — бойовий підрозділ прикордонних військ, який виконує завдання з охорони державного кордону в пункті пропуску шляхом здійснення прикордонного контролю[1]. У цьому випадку пропуском служить віза.

Типи

  • Тимчасовий (для відряджених співробітників)
  • Постійний (для співробітників)
  • Разові (для відвідувачів)
  • Матеріальні (для транспорту)

Див. також

Примітки

  1. Словник термінів // ДПСУ 22 серпня 2017 Архівовано з першоджерела 14 вересня 2017.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.