Копилов Мина Семенович

Ми́на Семе́нович Копило́в купець першої гільдії, Гласний міської Думи м. Катеринослава, комерції радник, почесний громадянин Катеринослава, власник вугільних шахт та будівельних компаній, підрядник у спорудженні залізниць, добродійник.

Копилов Мина Семенович
Народився не пізніше 1880
Капулівка, Чкаловський район, Україна
Помер не раніше 1918
Дніпро
Країна  Російська імперія
Діяльність торговець, промисловець, меценат
Нагороди

kommerserådd

З ділової біографії

У 1911 році він отримав найвище купецьке звання — радника комерції.

Почесний громадянин, гласний Катеринославської міської Думи у 1890 -1918. Власник торговельно-промислових підприємств — будівельних, лісових, млинарних, вугільних копалин. Будував залізницю і Брянський завод. Член Біржового комітету, власник друкарні «М. С. Копылов», засновник і видавець газети «Приднепровский край» (1898—1917 pp.).

Доброчинна діяльність

Директор дитячого притулку, голова правління товариства незаможних учнів Катеринославського комерційного училища і член його піклувальної ради. Опікун чоловічого нічліжного будинку (1892).

Щедрий пожертвувач на користь міста і його навчальних закладів, зокрема на будівництво Вищого Гірничого Училища (нині Дніпровська Політехніка) він пожертвував 50000 крб. Копилов був одним з ініціаторів заснування у Катеринославі вищих жіночих курсів, перетворених у 1918 р. на Університет (нині ДНУ).

Катеринослав у 1890-х на відміну від багатьох губернських і навіть повітових міст не мав свого міського театру. Мина Копилов виступив з ініціативою і відкрив власний театр, за який платив місту непомірно високу орендну плату в 1000 карбованців на рік. Як гласний міської думи, 14 грудня 1892 він просив місто скласти з нього орендну плату через "величезні витрати, які доводиться нести йому по утриманню трупи в нинішньому році". За словами місцевої преси, Копилов "помимо постройки театра, содержит и прекрасную труппу, доставляющую горожанам немалое удовольствие. Возьмите от нас эту труппу, что станется с нашим городом, - он совсем задремлет, - "плесенью и тиной покроются души горожан". На користь звільнення театру Копилова від орендної плати мала свідчити й велика кількість благодійних вистав, зокрема, для учнів. Театр Мини Копилова згорів на Різдво 1896, коли там виступала трупа корифея українського театру Панаса Саксаганського. Останній лишив про це спогади.

Література

  • Гайко Г. , Білецький В. , Мікось Т., Хмура Я. Гірництво й підземні споруди в Україні та Польщі (нариси з історії). — Донецьк : УКЦентр, Донецьке відділення НТШ, «Редакція гірничої енциклопедії», 2009. — 296 с.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.