Кориліс флореський

Опис

Довжина птаха становить 12 см. Забарвлення переважно жовтувато-зелене, нижня частина тіла помітно світліша. На горлі червона пляма. Нижня частина спини і верхні покривні пера хвоста яскраво-червоні. Спина має оранжевий відтінок. Крила зелені з блакитнуватими краями. Стернові пера зелені з жовтувато-зеленими кінчиками. На зовнішніх стернових перах червоні смуги. Нижня сторона хвоста блакитнувата. Дзьоб оранжево-червоний з жовтуватим кінчиком. Очі і лапи оранжеві. У самців шия поцяткована рудувато-коричневими смужками. У самичок червона пляма на горлі мала або зовсім відсутня, очі карі. Молоді птахи подібні до самичок, однак дзьоб і лапи у них блідіші.

Поширення і екологія

Флореські кориліси є ендеміками острова Флорес. Вони живуть у вологих рівнинних і гірських тропічних лісах. Зустрічаються на висоті від 800 до 1200 м над рівнем моря.

Поведінка

Флореські кориліси живуть невеликими сімейними групами і зграйками до 10 птахів. Живляться нектаром, плодами, квітками, бруньками і насінням.

Збереження

МСОП класифікує цей вид як вразливий. За оцінками дослідників, популяція флореських корилісів становить від 3,5 до 15 тисяч птахів. Їм загрожує знищення природного середовища.

Примітки

  1. BirdLife International (2016). Loriculus flosculus.
  2. Фесенко Г. В. Вітчизняна номенклатура птахів світу. — Кривий Ріг : ДІОНАТ, 2018. — 580 с. — ISBN 978-617-7553-34-1.
  3. Gill, Frank; Donsker, David; Rasmussen, Pamela, ред. (2021). Parrots, cockatoos. IOC World Bird List Version 11.2. International Ornithologists' Union. Процитовано 12 грудня 2021.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.