Кориско

Кориско (ісп. Corisco) — острів у Гвінейській затоці Атлантичного океану, належить Екваторіальній Гвінеї. Розташовується за 29 км на південний захід від Мбіні (континентальної частини країни). Площа 14 км², висота до 35 м.

Кориско
Географія
0°55′ пн. ш. 9°20′ сх. д.
Акваторія Гвінейська затока
Площа 14 км²
Країна
 Екваторіальна Гвінея
Адм. одиниця Літорал
Населення
Кориско
Кориско (Екваторіальна Гвінея)

 Кориско у Вікісховищі

Історія

Колоніальний період

До відкриття європейцями острів Кориско був практично безлюдним, хоча рибалки з континенту часто його відвідували, але будь-яких постійних поселень тут так і не створили.

Для європейців острів Кориско був відкритий в 1472 році португальською експедицією під командуванням Фернандо По (Fernão do Pó), який до цього відкрив острів Біоко.

У 1648 році Португалія створює на Кориско компанію, що спеціалізується на работоргівлі, яка фактично захоплює острів і будує на ньому форт Пунта-Джоко. Згодом португальці на свої карти стали цей острів наносити саме під цією назвою. Кориско компанія підтримувала тісні взаємини з місцевими царьками континентальних африканських держав, які поставляли їй рабів, тому бізнес компанії протягом століть процвітав.

У 1778 році за положенням Договору в Ель-Пардо острів Кориско відійшов до Іспанії, яка розмістила тут невеликий військовий гарнізон.

з 1859 по 1875 рр. під іспанський гарнізон потім передаються на острів Малий Елобей.

Залишки форту Пунта-Джоко були використані в 1885 році для будівництва католицької місії на Кориско.

В цілому, Іспанія мало звертала увагу на Кориско. На початку XX століття він увійшов до складу колоніальної адміністрації Елобей, Аннобон та Кориско.

Період незалежності

У 1968 році з набуттям незалежності Екваторіальною Гвінеєю острів увійшов до складу її територій.

У 1981 році компанією «Ельф Аквітанія» біля узбережжя острова Корюско були виявлені запаси нафти, розробка яких почалася на початку нинішнього століття.

Наразі острів Кориско хоча і знаходиться в складі Республіки Екваторіальна Гвінея, але територіальна приналежність прилеглих районів продовжує оскаржуватися Габоном.

Відомі уродженці

Примітки

    This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.