Королівська медаль

Королі́вська меда́ль (англ. Royal Medal), також відома як Меда́ль короле́ви (англ. Queen's Medal) — щорічна відзнака, якою Лондонське королівське товариство нагороджує за «важливий внесок у розвиток природознавства» (дві медалі) та за «видатний внесок у прикладну науку» (одна медаль).

Королівська медаль
англ. Royal Medal
Країна  Велика Британія
Тип наукова нагородаd
Вручає: Лондонське королівське товариство
Підстава За видатні досягнення в біологічних, фізичних та прикладних науках
Статус вручається
Нагородження
Засновано: 1826
Нагороджені:
Категорія:Нагороджені Королівською медаллю (128)
Перше вручення 1826
Черговість
Сайт royalsociety.org/grants-schemes-awards/awards/royal-medal/

 Королівська медаль у Вікісховищі

Історія

Медаль була заснована королем Георгом IV і вперше вручалася у 1826 році. Першими лауреатами стали математик Джеймс Айворі і фізик Джон Дальтон.

Спочатку дві медалі призначались за найважливіші відкриття попереднього року. Згодом часовий інтервал був збільшений до п'яти років, а пізніше скорочений до трьох. У 1850 році було прийнято порядок, згідно з яким дві королівські медалі присуджувалися щорічно.

Сучасний порядок нагородження введено у 1965 році. Згідно з ним щорічно монарх за поданням Королівського товариства вручає три медалі.

Станом на 2011 рік всього, починаючи з 1826 року, відбулось 405 нагороджень Королівською медаллю. У 1831 та 1832 роках медаль не присуджувалась.

Лауреатами 2011 року стали хімік Стівен Лей, молекулярний біолог Робін Голлідей та біофізик Грегорі Вінтер.

Найбільш відомі лауреати

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.