Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (Часлівці)

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії [1]— одна з культових споруд, яка вважається пам'яткою архітектури національного значення. Побудована у селі Часлівці[2] Ужгородського району Закарпатської області. Знаходиться на вулиці Л.Сентмігалі, 30 [3].Охоронний номер будівлі — 1132 [4].

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії
48°32′30″ пн. ш. 22°18′19″ сх. д.
Країна Україна
Село Часлівці
Конфесія УРКЦ
Тип церква
Тип будівлі базиліка
Стиль готичний
Перша згадка XIV ст.
Прибудови вежа
Статус  пам’ятка архітектури національного значення
Стан задовільний

Костел Успіння Пресвятої Діви Марії
Костел Успіння Пресвятої Діви Марії (Україна)
 Медіафайли у Вікісховищі

Історія

Костел був побудований на початку 14 століття [5]. В деяких літописах датою будівництва називають 15[2]-16 століття. У 1549 році він перейшов у розпорядження реформаторів[5]. У 1774 році був зруйнований, руйнувань зазнав дах церковної будівлі[5]. Егерський єпископ Кароль Естергазі віддав розпорядження щодо проведення ремонтних робіт у костелі Успіння Пресвятої Діви Марії. В 1795 році ремонтні роботи були завершені, а у 1797 році до основної частини будівлі добудували вежу. В 1841 році була відновлена парафія. Відомо, що у 1846 та 1874 роках в костелі провели реконструкцію, внаслідок якої були споруджені добудови з хорами уздовж головних стін нави[5]. У 1960 році храм зазнав руйнувань і був відновлений. В період 19-20 століття костел перебудували[6]. Будівля відноситься до Української Римо-католицької церкви[1][7][8].Охороняється Законом України і входить до переліку об'єктів, які належать до числа культурної спадщини країни та не підлягають приватизації[2].

Архітектура

Костел, побудований в готичному стилі, являє собою одразу і культову і оборонну споруду[7]. Будівля однонавна[8]. В огорожу вмонтовані гіпсові барельєфні композиції[7], які були створені у 19 столітті[6]. Вони мають біблійні мотиви[7]. Костел побудований з каменю[8]. Тип будівлі базиліка[7], яка має прямокутну форму[9]. Є хори та башта. Нава ширша за хор. Перекриття мають склепінчастий характер[7]. Серед деталей, які зберегли первинний вигляд, виділяються віконні отвори, в яких знаходяться щілиновидні вікна та стрілчасті форми[7]. Саме особливості побудови вікон є свідченням оборонної функції, яку колись виконував костел[1].

Примітки

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.