Костел св. Брата Альберта і св. Апостола Андрія (Варшава)

Костел св. Брата Альберта і св. Апостола Андрія (пол. Kościół św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie) костел розташований в Середмісті Варшави на Театральній площі.

Костел св. Брата Альберта і св. Апостола Андрія у Варшаві
пол. Kościół św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła w Warszawie
52°14′38″ пн. ш. 21°00′29″ сх. д.
Тип споруди Римо-католицька церква
Розташування  Польща, Варшава
Початок будівництва XVII ст.
Кінець будівництва XVIII ст.
Зруйновано 1953
Відбудовано 1999
Єпархія Варшавська архідієцезія
Адреса Вулиця Сенаторська 18А
Епонім Андрій Первозваний
Костел св. Брата Альберта і св. Апостола Андрія (Варшава) (Варшава)
 Костел св. Брата Альберта і св. Апостола Андрія у Вікісховищі
Храм з середини

Церква керє роботою священників творчих спільнот, що об'єднує людей культури та мистецтва, а також проводить зустрічі з громадськістю та Академію Ікон. У середині є мощі св. Альберта та св. Андрія[1], а також св. Йоана Євангеліста. В даний час ректором церкви і одночасно національним священиком творчих кіл є отець Гжегож Міхалчик. Тут проводяться майже щоденні Святі Меса в Тридентській формі отцем Войцехом Побудковським, IBP.

У церкві з 2014 року працює хор Cantus Laudabilis.

Історія

На місці нинішнього костелу у сімнадцятому столітті єзуїти збідували невеликий храм. У вісімнадцятому столітті на його місці була побудований костел св. Андрія Первозванного. Поряд із ним був комплекс релігійних будівель канонічних дзвонів.

Під час Варшавського повстання в церкві була організована повстанська лікарня. Після війни пошкоджена будівля стояла до 1953 року, коли влада вирішила знести храм. Частково на його місці був побудований багатоквартирний будинок. У 1999 році храм перебудовали завдяки MBank, творчим середовищам та редакції "Жечпосполітої".

13 червня 1999 року храм посвятив папа Іван Павло II[2].

23 березня 2008 р. У Каплиці Гробу Господнього під час служби на Великдень відбулася пожежа. Прикраси та кілька картин спалили. Штукатурка також була пошкоджені[1].

Архітектура та декор

Архітектура костелу на фасаді датується 19-тим століттям, побудованому Петром Айгнером. У головному вівтарі є зображення Себастьяна дель Пйомбо з 16 століття. Крім того, в храмі є декілька картин, подарованих до колекції Королівського замку та Національного музею. Двері церкви виготовлені з прозорого скла[1].

Див. також

Примітки

  1. Pożar w warszawskim Kościele Środowisk Twórczych. rp.pl. 24 березня 2008. Процитовано 24 marca 2008.
  2. Paweł Zuchniewicz: Papieska Warszawa. Warszawa: Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie, 2006, s. 41.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.