Костюмований бал 1903 року

Костюмований бал, що відбувся в Зимовому палаці 11 (24) лютого і 13 (26) лютого 1903 — маскарад, під час якого вся знать Російської імперії була присутня в костюмах допетровського часу. Ці костюми дійшли до нашого часу відображеними в фотографіях, які є цінним історичним джерелом. До теперішнього часу цей бал залишається найвідомішим святом в Санкт-Петербурзі часів царювання Миколи II. У деяких джерелах названий останнім балом в Зимовому палаці, що є помилкою (останній бал у ньому дано в січні 1904).

Костюмований бал 1903 року
Місце розташування Зимовий палац
Дата й час 1903
Час/дата початку 11 лютого 1903
Час/дата закінчення 13 лютого 1903
 Костюмований бал 1903 року у Вікісховищі
Офіцери Преображенського лейб-гвардії полку
Гості балу

Костюми

Костюми для балу створювалися заздалегідь за спеціальними ескізами художника Сергія Соломко та з залученням консультантів і коштували купу грошей. Сучасники також відзначають величезну кількість коштовностей, якими були обсипані гості.

Кілька костюмів, в які були одягнені учасники цих святкувань, збереглися у фондах Ермітажу. Вони надійшли до музею з різних джерел: з палаців, що належали членам імператорської родини (Зимового і Ново-Михайлівського), з особняків петербурзької знаті (Юсупових, Голіциних, Бобринських) [1] .

У культурі

  • У 1911 на німецькій фабриці карткових ігор фірми Дондорф (Франкфурт-на-Майні) розроблені ескізи для колоди гральних карт «Російський стиль» - з фігурами в костюмах, які повторюють костюми учасників балу. Карти віддруковані в Петербурзі на Олександрівській мануфактурі, їх вихід приурочили до святкування 300-річчя дому Романових.
  • Один з костюмів королеви Амідали ( «Зоряні війни. Епізод II. атака клонів») - золотий дорожній костюм (Gold Travel Costume) заснований на російській народному костюмі з кокошником [2], відомому на заході по знімках з костюмованого балу.
  • Режисер Олександр Сокуров присвятив кілька хвилин у своєму фільмі «Російський ковчег» (2001) цьому балу.

Примітки

Див. також

  • Російське придворне плаття
  • Петербурзька школа моди

Посилання та джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.