Косів Верх

Ко́сів Верх село в Україні, у Закарпатській області, Хустському районі.

село Косів Верх
Країна  Україна
Область Закарпатська область
Район/міськрада Хустський район
Громада Колочавська сільська
Рада Негровецька сільська рада
Основні дані
Засноване 1400
Населення 16
Поштовий індекс 90042
Телефонний код +380 3146
Географічні дані
Географічні координати 48°26′43″ пн. ш. 23°37′20″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
817 м
Місцева влада
Адреса ради 90042, Закарпатська обл., Міжгірський р-н, с.Негровець,103
Карта
Косів Верх
Косів Верх
Мапа

на момент перепису населення села у 2001 році мало 16 жителів. Воно було повноцінним селом-присілком біля Негровця. тут навіть був свій поштовий індекс.

Свого часу в селі було понад 40 дворогосподарств. Однак згодом село вимерло. Люди виїхали. Все «нічийне» було викрадено. Зокрема, знищена електромережа. Якщо підніматися в село не з боку Невгровця, а з боку Вучкового, то відразу після закінчення лісу йде галявина, а за нею огорожа, яка ніби є межею вимерлого села. А трошки вище стоїть хата, у якій ще досі живе один єдиний мешканець. Електрики немає. Дах оббитий бляхою. Скромне господарство.

Якщо пройтися селом, то можна побачити, що в деяких хатах поселилися тимчасово люди. Вони приїхали на час косовиці. Електрики немає, тому готують їжу на вогні. Поруч ще косять траву кілька людей, які приїхали в Косів Верх виключно на косовицю. Трави тут високі і густі. Справжні «альпійські луки». Покинуті хати тут не розграбовані. Але відчувається, що життя у них вже давно не було.

До 70-х у присілку був навчальний заклад для наймолодших. Тепер від нього не залишилось навіть фундаменту. Не стало учнів — не стало школи.

Туристичні місця


- Мінеральне джерело — одне з найцінніших скарбів Косого Верха. Неподалік цього ключа є ще одне, яке за смаковими якостями не поступається попередньому. Біля боркуту височіють руїни недобудованої турбази.

- річка Трусний

Населення

Згідно з переписом УРСР 1989 року чисельність наявного населення села становила 34 особи, з яких 19 чоловіків та 15 жінок.[1]

За переписом населення України 2001 року в селі мешкало 16 осіб.[2] 100 % населення вказало своєю рідною мовою українську мову.[3]

Примітки

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.