Коттська мова

Коттська мова — нині мертва мова, що належала до асано-коттської групи єнісейської мовної сім'ї. Вимерла в п'ятидесяті роки XIX століття. Була поширена в Сибіру, в районі річки Єнісей

Коттська мова
Носії Вимерла у 1850-ті роки
Писемність відсутня
Класифікація

Єнісейська мовна родина

Асано-коттська група
Офіційний статус
Коди мови
ISO 639-3 zko
Ареал поширення мови

Відповідно до збережених матеріалів XVIII століття коттська й асанська мови дуже близькі, що як раз і є часом підставою для їх об'єднання в одну аса-коттську мову. Проте чітко відмежовані один від одного ареали ассанских і коттських гідронімів, відмінності у фонетиці, лексиці та граматиці змушують розглядати їх як дві самостійні єнісейські мови, що складають асса-коттську групу. Крім того, історичні джерела дозволяють припустити, що асани та котти самі себе усвідомлювали як різні народності й усвідомлювалися такими з боку своїх сусідів.

Джерела

  • Вернер Г. К. Коттский язык. Ростов-на-Дону, 1990.
  • Костяков М. М. Время расхождения кетского и коттского языков по данным лексикостатистики // Вопросы строя енисейских языков. Новосибирск, 1979.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.