Коханець (фільм, 1992)

«Коханець» (фр. L'Amant; в'єт. Người tình) кінофільм 1992 р. режисера Жана-Жака Анно. Екранізація автобіографічній повісті Маргеріт Дюрас «Коханець» (1984 рік).

Коханець
англ. The Lover
Жанр мелодрама, біографія, еротика
Режисер Жан-Жак Ано[1][2][…]
Продюсер Клод Беррі
Сценарист Маргеріт Дюрас
Жан-Жак Анно
Жерард Брач
На основі Коханець (роман)
Оповідач Жанна Моро
У головних
ролях
Джейн Марч[2][3][…], Tony Leung Ka-faid, Мельвіль Пупо[4][5], Жанна Моро[4][5], Arnaud Giovaninettid[4], Lisa Faulknerd[4], Tania Torrensd[4] і Frédéric Auburtind[6]
Оператор Роберт Фрайссе
Композитор Габріель Яред
Кінокомпанія Renn Productionsd
Дистриб'ютор Pathé Distribution і Netflix
Тривалість 111 хв.
Мова англійська
Країна  Франція
 Велика Британія
 В'єтнам
Кошторис $30 000 000
IMDb ID 0101316

Це був перший західний фільм після 1975 року, знятий у В'єтнамі. Знімався при активній участі в'єтнамських кінематографістів[7]. Початок зйомок було в 1989 році, на екран фільм вийшов 22 січня 1992 року (Франція). Номінації премії «Оскар» за «найкращу операторську роботу» та Японської кіноакадемії в номінації «Найкращий іноземний фільм», переможець французької премії «Сезар» за «найкращу музику» і Golden Reel Award (США) за «найкращу музику» (1993 рік).

Сюжет

Колоніальний В'єтнам, 1929 рік. Зубожіла сім'я французів живе в дельті Меконгу, в районі Ламдонга, що в 100 км від Сайгона. Це мати-вчителька, старший син-наркоман, п'ятнадцятирічна дочка і молодший син. Одного разу дочка, повертаючись в столичний пансіон для дівчаток, на поромі зустрічається з вишуканим, заможним і красивим китайцем.

Молода дівчина і Китаєць (так вони звуться у фільмі) — головні герої фільму. Китаєць підвозить її до пансіону на своїй машині. Роман стрімко розвивається: вони починають зустрічатися як коханці в будинку, загубленому в одному з багатолюдних кварталів Сайгона — китайському кварталі Телон. Їх одруження неможливе через культурні традиції: його сім'я вже призначила дату весілля з рівної йому китаянкою. Вони обидва знають, що у них немає спільного майбутнього, і тому на словах прагнуть переконати один одного і самі себе, що їх зв'язок не заснований на почуттях. Він одружується, а вона повертається з родиною в малознайому їй Францію. На пароплаві вона розуміє, що у неї є до нього почуття. Через багато років він повідомить їй, що її любить і буде любити її все життя.

Ролі

  • Джейн Марч Молода дівчина
  • Тоні Люн Ка Фай Китаєць
  • Фредеріка Мейнінже Мати
  • Арно Джованінетті Старший брат
  • Мельвіль Пупо Молодший брат
  • Ліза Фолкнер Хелен Лагонель
  • Сіем Ман Батько Китайця
  • Філіп Ле Дем Вчитель французької
  • Анн Шауфус Анн-Марі Стреттер

Текст за кадром читає Жанна Моро.

Зйомки

Почалися зйомки фільму 14 січня 1991 р. Через два місяці після цієї дати Джейн Марч виповнилося вісімнадцять. Це була її перша роль у кіно, але вона вже була топ-моделлю. Дружина режисера побачила її фото в журналі Just Seventeen, і звернула на неї увагу чоловіка[8].

Хоча уряд В'єтнаму в цей період вийшов з ізоляціонізму і був доброзичливий до іноземців, всі зйомки і сценарна робота проходили за погодженням з владою. Тому всі сцени сексуального характеру знімалися в Парижі. Лише зйомки зайняли 135 днів і обійшлися в 30 млн доларів.

Прокат

Американська критика зустріла фільм в цілому негативно, порівнюючи його з «Еммануель» або з еротичними відео Playboy і Penthouse.

Нагороди

  • «Сезар» за «найкращу музику»
  • Golden Reel Award (США) за «найкращу роботу звукорежисера»

Цікаві факти

  • Коли зйомки фільму проходили в Хошиміні, для участі в масових сценах (у ресторані, пансіоні, на кораблі) залучалися працівники радянського консульства і торгпредства.
  • Для зйомок двох головних сцен використовувався пароплав 1920-го року, який прибув в Хошімін з Кіпру.
  • В'єтнам надав кіногрупі один з урядових вертольотів.
  • У картині можна помітити невеликий ляп: коли героїня Джейн Марч сідає в автобус, її губи не нафарбовані, але після того, як вона виходить з автобуса на пором і стоїть, спершись об поручень, на її губах помада червоного кольору.

Примітки

Посилання

Див. також

  • Хоа — китайська діаспора в Хошиміні (Сайгоні).
  • Гребля проти Тихого океану
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.