Красновуска Маккара

Красновуска Маккара (Callicera macquarti) вид комах з родини Syrphidae.

?
Красновуска Маккара
Біологічна класифікація
Домен: Еукаріоти (Eukaryota)
Царство: Тварини (Animalia)
Тип: Членистоногі (Arthropoda)
Клас: Комахи (Insecta)
Ряд: Двокрилі (Diptera)
Родина: Syrphidae
Рід: Callicera
Вид: Красновуска Маккара
Callicera macquarti
Rondani, 1844
Посилання
Віківиди: Callicera macquarti
МСОП: 149169986

Морфологічні ознаки

Красивий та великий вид, який можна легко діагностувати за екзотичним виглядом. Види роду добре вирізняються серед інших дзюрчалок довгими вусиками (з чорними члениками і білим кінчиком) та золотистим з металевим полиском, забарвленням тіла. Від близького виду C. aurata (Rossi, 1790), що також мешкає в Україні і теж дуже рідкісний, відрізняється дрібнішими розмірами, будовою вусиків та іншими ознаками.

Поширення

Субтропічний вид з невеликим диз'юнктивним ареалом. В Україні мешкає тільки в Криму, на його південному березі (смт. Нікіта, Семидвор’є), поза межами Криму знайдено тільки на Чорноморському узбережжі Кавказу у межах Краснодарського краю Росії (м. Лазаревське) та Абхазії (м. Сухумі). Вид вкрай рідкісний, відомий по одиничних знахідках в усьому ареалі.

Особливості біології

Біотопи/яруси перебування. У Криму мешкає у широколистяних лісах та рідколіссях нижнього лісостепового поясу південного макросхилу Кримських гір. Біологія практично невідома. Личинки, мешкають, імовірно, як і у вивчених видів роду, в дуплах листяних дерев, де живляться гнилою деревиною. Біологія розмноження: відомостей немає. Імаго літають у вересні, на Кавказі – до жовтня.

Загрози та охорона

Треба продовжити пошуки виду в Криму з метою вивчення його біології. Заходи охорони мають бути аналогічними таким для листяних аборигенних південнобережних лісів Криму (припинення безконтрольних вирубок, особливо старих дерев).

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.