Кремінна (Хмельницький район)

Кремінна́ село в Україні, у Городоцькому районі Хмельницької області. Населення становить 1133 осіб. Орган місцевого самоврядування Кремінянська сільська рада.

село Кремінна
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Хмельницька область
Район/міськрада Городоцький район
Рада Кремінянська сільська рада
Код КАТОТТГ UA68040130170019703
Основні дані
Засноване 1547
Населення 1133
Площа 2,44 км²
Густота населення 464,34 осіб/км²
Поштовий індекс 92905
Телефонний код +380 3251
Географічні дані
Географічні координати 49°12′08″ пн. ш. 26°29′10″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
273 м
Місцева влада
Адреса ради 32047, Хмельницька обл., Городоцький р-н, с. Кремінна
Карта
Кремінна
Кремінна
Мапа

Історія

26 жовтня 1921 р. під час Листопадового рейду в Кремінній Подільська група (командувач Михайло Палій-Сидорянський) Армії Української Народної Республіки захопила карний відділ червоної армії з 24 бійців на чолі з командиром, тачанку з парою добрих коней, скорострілом і запасом набоїв.[1]

Символіка

Затверджена 15 грудня 2017 р. рiшенням сесії сільської ради. Автор — П. Б. Войталюк.

Герб

У зеленому щиті золотий хрест з підвищеним горизонтальним раменом, на кінцях хреста по червоній краплині. У першій частині золоте шістнадцятипроменеве сонце. У другій частині золотий етруський шолом. У третій два срібних кремені в стовп, що обернені вістрями назустріч, викрешують шість золотих іскор, по три з кожної сторони. У четвертій частині срібна квітка білокопитника з золотими листками. Щит вписаний у декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Унизу картуша напис «КРЕМІННА».

Хрест з краплинами — символ Хрестовоздвиженської церкви. Етруський шолом означає давнє минуле, оскільки скарб з шоломом був знайдений на території сільської ради. Два кремені, що викрешують іскри — символ назви села; її ж підкреслює і квітка білокопитника, яка зветься в цих місцях «кремінна».

Прапор

На зеленому квадратному полотнищі жовтий хрест з підвищеним горизонтальним раменом, на кінцях хреста по червоній краплині. На верхній древковій частині жовте шістнадцятипроменеве сонце. На верхній вільній частині жовтий етруський шолом. На нижній древковій частині два білих кремені, поставлені вертикально і обернені вістрями назустріч, що викрешують шість жовтих іскор, по три з кожної сторони. На нижній вільній частині біла квітка білокопитника з жовтими листками. Ширина рамен хреста дорівнює 1/8 від ширини прапора.

Відомі люди

Народилися

Примітки

  1. Верига В. Листопадовий рейд 1921 року. — Київ: Видавництво «Стікс», 2011.

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.