Криві Коліна

Криві́ Колі́на село в Україні, у Тальнівському районі Черкаської області.

село Криві Коліна
Герб Прапор
Країна  Україна
Область Черкаська область
Район/міськрада Тальнівський район
Рада Кривоколінська сільська рада
Облікова картка картка 
Основні дані
Засноване XVII століття[1]
Населення 717
Площа 7,37 км²
Поштовий індекс 20451
Телефонний код +380 4731
Географічні дані
Географічні координати 48°48′28″ пн. ш. 30°51′14″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
117 м
Водойми Гірський Тікич
Місцева влада
Адреса ради 20451, Черкаська обл, Тальнівський р-н, с. Криві Коліна, вул. Ювілейна, 8а
Сільський голова Дяченко Ольга Михайлівна
Карта
Криві Коліна
Криві Коліна
Мапа

Центр однойменної сільської ради, розташоване за 17 км на південний схід від районного центру — м. Тального. У селі мешкає 717 людей.

Етимологія

Назва пішла від кривих поворотів річки Гірський Тікич, де село й розташоване.

Історія

Село постраждало внаслідок геноциду українського народу, проведеного окупаційним урядом СССР 1923—1933 та 1946–1947 роках.

Економіка

  • Завод з переробки зернових культур ТОВ «МОВЕР МІЛ». Підприємство потужністю 350 тонн борошна на добу збудоване на базі автоелеватора загальною місткістю 20 тисяч тонн. Продукти переробки — борошно, негранульовані висівки, манна крупа — надходитимуть у продаж під новою торговою маркою «Перший млин».[2]

Символіка

Затверджена 24 лютого 2020 р. рiшенням № 50/52 L сесії сільської ради VII скликання. Автори — К. М. Богатов, В. М. Напиткін.

Герб

В зеленому щиті вписані золоті крила вітряка, покладені дугоподібно-клинчасто, парні понижено обтяжені лазуровими балками, крила супроводжувані золотим трипільським візерунком, також покладеним дугоподібно-клинчасто. Щит вписаний в золотий декоративний картуш і увінчаний золотою сільською короною. Унизу картуша напис «КРИВІ КОЛІНА» і «1775».

Зелене і золоте — кольори природи і зерна, крила вітряка — символ землеробства і виробництва борошна, лазурові балки — символ вигинів ріки Гірський Тікич, що дали назву селу. Трипільський візерунок — символ давнього трипільського поселення, що існувало на місці сучасного села.

Прапор

На зеленому полотнищі з співвідношенням сторін 2:3 вписані жовті крила вітряка, покладені дугоподібно, парні понижено обтяжені лазуровими вузькими лініями, крила супроводжувані жовтим трипільським візерунком, також покладеним дугоподібно.

Культура та релігія

У 2-й половині 2000-х років у селі добудовано загальноосвітню школу (нове приміщення), зведено приміщення для міліційного відділку. А 23 вересня 2007 року в Кривих Колінах було висвячено новий храм Свято-Воскресенської церкви УПЦ Київського Патріархату. 2008 року в селі відкрили меморіальний комплекс «Пам'яті жертв Голодомору».

21 листопада 2009 року в Кривих Колінах за участі Президента України Віктора Ющенка та Голови Черкаської облдержадміністрації Олександра Черевка було урочисто відкрито прибудований до школи сучасний Центр освіти, культури, духовності та дозвілля. Центр має у своєму складі концертний зал на 360 місць, дошкільний навчальний заклад і початкову школу. Також у цей день відкрили пам'ятник Тарасові Шевченку (скульптор Олександр Хівренко, архітектор Анатолій Дітковський та каменяр Василь Коржов) у центрі села та 18 км реконструйованого асфальтованого шляху, що з'єднав село з райцентром Тальним.

Чималу допомогу, зокрема фінансову, у здійсненні масштабних проектів у селі надає місцевий меценат Володимир Мовчан[3].

Постаті

Виноски

Література

  • Мовчан В. П., Нерубайський І. А., Олійник В. Й. Криві Коліна крізь терни і роки. В історії села — історія України. Історико-краєзнавча, художньо-публіцистична оповідь. — К.: КВІЦ, 2010. — 712 с. іл.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.