Крістофано Аллорі

Крістофано Аллорі (італ. Cristofano Allori; 17 жовтня 1577, Флоренція — 1 квітня 1621, Флоренція) — італійський художник із Флоренції, представник перехідної доби від пізнього італійського маньєризму до раннього бароко.

Крістофано Аллорі

Народження 17 жовтня 1577[1]
Флоренція, Італія[1]
Смерть 1 квітня 1621(1621-04-01)[2][3][…] (43 роки)
  Флоренція, Італія[4][1]
Національність італієць[5]
Країна  Велике герцоґство Тосканське
Жанр портрет[5] і релігійний живописd[5]
Діяльність художник
Вчитель Алессандро Аллорі
Твори Judith Holding the Head of Holofernesd
Батько Алессандро Аллорі

 Крістофано Аллорі у Вікісховищі

Життєпис

Народився в артистичній родині. Батько — популярний флорентійський художник стилю маньєризм Алессандро Аллорі (1535—1607). Перші художні навички отримав в майстерні у батька.

Флоренція 16 століття була під сильним впливом творчості маньєристів і сама була відомим в Західній Європі центром маньєризму. В місті працювала низка уславлених митців-маньєристів, серед яких архітектор Бартоломео Амманаті, скульптори Бенвенуто Челліні і Джованні да Болонья, художники Франческо Сальвіаті, Баччо Бандінеллі, Санті ді Тіто, Маттео Роселлі, Джорджо Вазарі.

Послідовником маньєристів Флоренції став і Крістофано Аллорі, але вже без їх універсальності. Кристофано представник пізнього маньєризму, коли флорентійські майстри відкрили для себе переваги венеціанської школи живопису з її надзвичайними колористичними здобутками. Крістофано Аллорі поєднав висову культуру малюнку, що культивувалась у флорентійських майстрів, з зацікавленістю в яскравих фарбах. Він працював зосереджено і досить повільно. Коротий життєвий шлях і повільна праця обумовили невелику кількість творів, залишених Кристофано Аллорі. Починав він як майстер портрету, але не досягав віртуозності виконання як Франческо Сальвіаті, Аньоло Бронзіно чи Баччо Бандінеллі. Найбільше був зосереджений на створенні біблійних картин. Частка творів несе впливи художньої манери Санті ді Тіто, а також Грегоріо Пагані, у якого запозичив зображення важких, коштовних тканин. Творча манера митця повільно еволюціонувала в бік реалізму і раннього бароко. Звідси сильне бічне освітлення і яскраві локальні фарби, майстрами яких були численні італійські та іноземні караваджисти.

Вибрані твори

"Юдита з головою Олоферна і служницею ", Палаццо Пітті, Флоренція

Галерея

Див. також

Примітки

Джерела

  • Гос. Эрмитаж, каталог № 1, «Западноеворейская живопись», Л, «Аврора», 1976, с. 67
  • F. Baldinucci, Notizie de' professori del disegno da Cimabue in qua, Milano 1812
  • M. Gregori, Note su Cristofano Allori, in «Scritti di storia dell'arte in onore di G. Procacci», Milano 1977
  • AA. VV., Il Seicento fiorentino, Firenze 1986 ISBN 88-7737-013-0
  • C. Pizzorusso, Ricerche su Cristofano Allori, Firenze 1982 ISBN 88-222-3067-1

Посилання

Вікісховище має мультимедійні дані за темою: Крістофано Аллорі

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.