Ксерографія
Ксерогра́фія (або Електрофотогра́фія, або Електрогра́фія) — метод фотокопіювання документів.
Ксерографія винайдена в 1938 р. Честером Карлсоном. Назва походить від грецьких слів «сухий» і «писати». Перші фотокопіювальні машини були випущені фірмою «Галоген компані» в 1959 році й називалися «XeroX». Згодом фірма змінила свою назву на «Ксерокс корпорейшн» (англ. Xerox corporation).
Ксерокопіювання включає в себе такі стадії
- Електризація поверхні напівпровідникового матеріалу (зазвичай у формі барабану чи стрічки).
- Експонування. При цій стадії заряд освітлених ділянок розсмоктується і залишається лише на неосвітлених.
- Нанесення фарби. Частинки фарби пристають до заряджених ділянок поверхні.
- Перенесення зображення на папір.
- Фіксація зображення за допомогою високотемпературної обробки.
- Очищення поверхні перед новим копіюванням.
Окрім фотокопіювальних машин метод ксерографії використовується лазерними принтерами.
Історія винаходу
Перша ксерокопія була зроблена 22 жовтня 1938 року в імпровізованій лабораторії, розташованій в підсобному приміщенні косметичного салону готелю «Асторія» в Нью-Йорку. На копії, яка зберігається в Смітсонівському інституті, значиться: «10-22-38 ASTORIA». Винахідник Честер Карлсон був адвокатом за фахом і вченим за покликанням. Він зміг знайти простий, доступний спосіб копіювання документів.
Довгий час Карлсон безуспішно намагався впровадити свій винахід, доводячи, що він є абсолютно необхідний для бізнесу, але скрізь йому відмовляли, посилаючись на те, що його винахід дуже громіздкий і сильно поганить листи, до того ж, людина може значно краще впоратися із завданням копіювання. Успіх посміхнувся йому в 1944 році в Battelle Institute, розташованому в штаті Огайо. Там йому запропонували удосконалити технологію і навіть знайшли точне слово для назви даного процесу — «електрофотографія». Після чого ліцензію на подальшу розробку і виробництво копіювальних апаратів придбала фірма Haloid Company.
Саме тоді було вирішено, що слово «електрофотографія» дуже наукове і може відлякати потенційного покупця. Допомогу в пошуку вдалішої назви надав місцевий професор-філолог. Він придумав термін «ксерографія» від грецьких слів «xeros» — «сухий» і «graphos» — «писання», а потім вже сам винахідник Карлсон додумався скоротити слово до простого «ксерокс». У результаті в 1948 році перші ксерокси з'явилися на ринку, а перша модель називалася просто — Model A. Після випуску в 1959 році першої повністю автоматичної моделі Xerox 914 компанія «Haloid» змінила назву на «Xerox Corporation». Помер Честер Карлсон в 1968 році.
Незалежно від Честера Карлсона, в 1948 році, в Німеччині, винахідник доктор Ейсбен заснував фірму з випуску копіювального апарату власної конструкції. Називається його фірма Develop Corp. Вона і сьогодні продовжує випускати копіювальну техніку, так і не визнавши першості Карлсона, оскільки отримала 16 патентів на винахід доктора Ейсбена.