Кірєєв Родіон Володимирович

Родіон Володимирович Кіреєв (нар. 19 червня 1980(19800619), Київ) український юрист, суддя Печерського районного суду міста Києва. Відомий тим, що розглядав резонансні справи стосовно Ганни Сінькової, що готувала «яєчню» на вічному вогні, політичної діячки Юлії Тимошенко та одного з лідерів ультрас київського «Динамо» Андрія Кореневського.

Родіон Володимирович Кіреєв
Народився 19 червня 1980(1980-06-19) (41 рік)
Київ
Громадянство  Україна
Національність українець
Діяльність Суддя
Конфесія Християнство

Життєпис

Народився 18 червня 1980 року в місті Києві[1].

У 1997 році закінчив середню загальноосвітню школу № 63 м. Києва.

Працював у Вищому адміністративному суді України (помічником судді[джерело?]).

13 травня 2009 року був призначений суддею Березанського міського суду Київської області. Вів справи, пов'язані з дрібним хуліганством, крадіжками та розповсюдженням наркотиків[2].

20 квітня 2011 року, Указом Президента України був переведений до Печерського районного суду міста Києва. Вів справу Ганни Сінькової — студентки, щодо якої була порушена кримінальна справа за «наругою над могилою» та смаження яєчні на «Вічному вогні» на площі Слави в Києві. Зокрема, Родіон Кірєєв відпустив її на підписку про невиїзд на час досудового слідства[3][4].

З 2012 року навчався в аспірантурі НАВС України із захистом в 2015&nbsp.;— дисертації на тему: «Зловживання підозрюваним, обвинуваченим, засудженим правом на захист»[джерело?]

7 липня 2014 року суддю Кірєєва, який в 2011 році виніс вирок у «газовій справі» екс-прем'єру Юлії Тимошенко, було оголошено в розшук. Відповідну інформацію було розміщено на сайті Міністерства внутрішніх справ України, адже Кірєєв, обвинувачений у винесенні завідомо неправосудного вироку за ч.2 ст.375 КК України, 2 липня зник з Києва[5].

5 лютого 2015 року, Верховна Рада України дала згоду на арешт Родіона Кірєєва, який з липня 2014 року перебував в розшуку. Згодом Вища рада юстиції схвалила звільнення Кірєєва за порушення присяги судді[6].

19 січня 2016 року, суддя Кірєєв був звільнений з посади. Як йшлося в повідомленні пресслужби Президента України, Кірєєв, згідно з висновком Вищої ради юстиції, безпідставно змінив запобіжний захід із підписки про невиїзд на утримання під вартою для Юлії Тимошенко, чим допустив довільне і незаконне позбавлення її волі. Ці дії судді Кірєєва призвели до порушення основоположного права людини на свободу і послужили підставою для винесення Європейським судом рішення проти України, що завдало шкоди авторитету судової влади і держави. Це рішення спричинило значний суспільний резонанс[7].

19 вересня 2017 року, Апеляційний суд міста Києва надав дозвіл на затримання колишнього судді Печерського районного суду міста Києва Родіона Кірєєва з метою приведення для участі в розгляді клопотання про застосування стосовно нього запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою[8].

Станом на кінець березня 2018 року, за деякими окремими відомостями, колишній суддя Печерського районного суду міста Києва Родіон Кірєєв, отримав адвокатську ліцензію в м. Москві (РФ), про що свідчать дані Адвокатської палати міста Москви[9].

Справа Юлії Тимошенко

Мітингувальники біля Печерського районного суду

З 24 червня по 11 жовтня 2011 рік Кірєєв вів кримінальну справу стосовно Юлії Тимошенко. Численні конфлікти і непорозуміння між суддею та обвинуваченою і стороною її захисту стали предметом обговорення у ЗМІ. Діяльність Кірєєва піддавалася критиці опозиція: народний депутат від НУ-НС О. В. Чорноволенко зазначив, що «Кірєєв допомагає Януковичу будувати тоталітарну країну». 13 серпня 2011 група народних депутатів звернулася до посольства США з проханням заборони в'їзд до США Родіону Кірєєву[10].

29 серпня 2012 року, Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ, як суд касаційної інстанції, залишив у силі винесений Р. Кірєєвим вирок у справі Ю. Тимошенко. ЄСПЛ було визнано злочинним рішення щодо досудового ув'язнення Ю. Тимошенко. Згідно з чинним Законом № 3477-15 від 23.02.2006 Україна зобов'язана відреагувати на це рішення, відповідно Р. Кірєєв є підозрюваним в злочині проти прав людини.

Посилання

Примітки

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.