Ландскнехтські обладунки

Ландскнехтські обладунки, одн. ландскнехтський обладунок — це неповний обладунок, який носили ландскнехти, комплектація і ціна обладунку залежала від звання і платні ландскнехта. Типовий обладунок ландскнехта складався з кіраси з намистом і набедренниками, які представляли собою єдиний захист для ніг. Часто складовою частиною обладунків були панцерні поручі спрощеної конструкції. До намиста прикріплялися наплічники, які доходили до ліктя. Голову ландскнехта захищав шолом - штурмак, дещо пізніше (в середині XVI століття) з'явився моріон. Стрілки часто використовували спеціальний шолом - кабасет. До XVII століття обладунки у вигляді спрощених кірас і шоломів використовувалися лише пікінерами, що стоять в перших лініях і бійцями, озброєними дворучними мечами, завданням яких був прорив ворожого строю.

Обладунок, який носили ландскнехти на подвійній платні, так і небагаті кірасири


Цей обладунок веде походження від "тричетвертних" обладунків, які отримали поширення в кінноті кінця XV - початку XVI століть. Крім наведених на фотографії частин, доповнювався або повними набедренниками або налядвенниками, але не мав захисту ніг нижче колін.

Див. також

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.