Лара Крофт розкрадачка гробниць: колиска життя

«Лара Крофт розкрадачка гробниць: колиска життя» (англ. Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life) — екранізація серії відеоігор Tomb Raider, про археолога і шукачку пригод Лару Крофт, роль якої виконує Анджеліни Джолі. Фільм з’явився на екранах влітку 2003 року.

Лара Крофт розкрадачка гробниць: колиска життя
Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life
Жанр Фантастика, Бойовик
Режисер Ян де Бонт
Продюсер Лоуренс Гордон
Ллойд Левін
Сценарист Стівен де Соуза
Джеймс В. Харт
На основі Tomb Raider
У головних
ролях
Анджеліна Джолі
Джерард Батлер
Тіль Швайґер
Оператор Девід Таттерсолл
Композитор Алан Сільвестрі
Монтаж Алан Сільвестри
Кінокомпанія Paramount Pictures
Дистриб'ютор Paramount Pictures, Netflix і FandangoNow
Тривалість 117 хв.
Мова англійська
Країна  США
 Німеччина
 Велика Британія
Японія
Рік 2003
Кошторис $95 млн.
Касові збори $ 156 500 000
IMDb ID 0325703
Рейтинг IMDb:
[1]
Попередній Лара Крофт: Розкрадачка гробниць
tombraidermovie.com

Цей фільм є сиквелом фільму «Лара Крофт: Розкрадачка гробниць», який вийшов у 2001 році.

Сюжет

Весілля на грецькому острові Санторіні переривається сильним землетрусом. Завдяки цьому на поверхні виявляється храм Місяця, збудований Олександром Великим для зберігання найцінніших скарбів. Серед них є і загадковий артефакт, який знаходить мисливиця за скарбами Лара Крофт. На її експедицію нападають китайські мафіозі на чолі з Чен Ло, вбивають двох напарників і забирають артефакт. Лара насилу рятується і тікає з дивним медальйоном.

Незабаром вона отримує від МI-6 надзвичайно небезпечне і важливе завдання: знайти Скриньку Пандори — об'єкт, згадуваний в прадавніх міфах і за чутками містить всередині чуму. Нобелівський лауреат Джонатан Райз, який перетворився у біотерориста, розшукує Скриньку Пандори і має намір пустити її в хід. Ключ до розташування скриньки знаходиться у загадковій Колисці Життя — магічній світляній сфері, яку вкрав Чен Ло.

Лара погоджується їм допомогти, але за умови, що вони звільнять її колишнього бойфренда Террі Шерідана, знайомого з китайським злочинним синдикатом. Террі і Лара потрапляють у їх лігво, в якому Ло займається контрабандою Теракотових солдатів. Лара перемагає його в бійці і дізнається місцезнаходження сфери.

Пізніше Лара і Террі зустрічаються з африканським другом Коса і запитують місцеве плем'я про Колиску Життя. Вождь племені каже, що Колиска Життя знаходиться в кратері, який охороняється Тіньовими Опікунами. Вирушивши в експедицію, люди Райза вбивають одноплемінників, тоді як Лара капітулює.

Використовуючи її компаньйонів як заручників, Райз змушує Лару провести його до Колиски Життя. У кратері вони зіштовхуються з Тіньовими Опікунами — людиноподібними істотами, які з'являються з вологих плям на мертвих деревах. Вони вбивають людей Райза, і Лара знаходить ключ до скарбниці. Опікуни розкладаються і відкривають вхід до Колиски Життя.

Лара та Райз втягуються у Колиску, лабіринт якої зроблений з дивної кристалічної речовини. Всередині вони знаходять резервуар з висококорозійною кислотою — сульфонатом кислого тудрону, в якому плаває ящик. Закони фізики не діють, оскільки Лара та Райз ходять по стелі печери. Підоспілий Террі звільняє заручників і наздоганяє Лару.

Лара бореться з Райзом і скидає його в резервуар після того, як Террі відволікає його. Кислота вбиває і розчиняє Райза, в той час як Террі хоче взяти Скриньку Пандори собі. Відмовившись відступити, Лара вбиває Террі, замінює скриньку і залишає печеру.

У ролях

Актор Роль
Анджеліна Джолі Лара Крофт Лара Крофт
Джерард Батлер Террі Шерідан Террі Шерідан
Кіаран Гайндс Джонатан Райз Джонатан Райз
Кріс Баррі Гілларі Гілларі
Ноа Тейлор Брайс Брайс
Джимон Гонсу Коса Коса
Тіль Швайґер Шон Шон
Саймон Ям Чен Ло Чен Ло

Цікаві факти

  • У деяких епізодах Анджеліну Джолі дублював чоловік.
  • У сцені, де Лара Крофт та її партнер зістрибують з будівлі з «летючими костюмами», трюк виконували двоє чоловіків, які й розробляли це оснащення. При цьому не використовувалась графіка, троси, сіті та інші пристрої.
  • У фільмі Анджеліні Джолі довелося носити підтримуючий бюстгальтер з підкладками, щоб її форми відповідали розмірам героїні комп'ютерних ігор. У другій частині творці вирішили не використовувати цей трюк, зробивши персонаж ще більш реалістичним.
  • Фільм заборонили до показу в Китаї через те, що його сюжетна лінія принижує репутацію країни, показує хаотичну державу без надійного уряду, де всі рішення приймають таємні організації.
  • Анджеліна Джолі — єдина актриса американського походження, задіяна в картині.
  • Коли Лара зустрічає Террі Шерідана, на стіні його камери латиною надряпано «Dobro pozhalovat» (укр. Ласкаво просимо).
  • Після прем'єри фільму Анджеліна Джолі заявила, що у неї немає ніякого бажання зніматися у третій частині. Розмови про можливе продовження ще довго літали у повітрі, але у 2004 році було прийнято остаточне рішення про закриття проекту.
  • У німецькій версії фільму Тіль Швайґер дублював самого себе.
  • Лара Крофт носить наручний годинник «Тіссо» T-Touch.

Помилки у фільмі

  • Лара ріже свою руку, щоб відволікти акулу. Пізніше її підбирає субмарина, але у дівчини навіть не пошкоджений костюм.
  • Коли Лара і Террі ковзають по канату, волосся героїні розпущене. Після зміни кадру укладене у кінський хвіст. Ще через дубль воно знову розвівається по вітру.
  • Лара катається на коні: погода змінюється із сонячної на похмуру, а потім знову на ясну.
  • Дівчина відправляється до в'язниці, де тримають Террі. Слово «Казахстан» на будівлі написано неправильно.
  • Райз під час бійки стріляє і влучає Ларі у руку. Він тільки слабо зітхає, ніби це дрібниці. У наступній сцені він смикає її за волосся, і вона вголос кричить. Хоча є сумніви, що кульове поранення приносить менше больових відчуттів, ніж ривок за косу.
  • Коли Райз тримає Крофт над Скринькою Пандори біля басейну з кислотою, кілька сантиметрів її волосся смалять. У наступній сцені її зачіска виглядає як зазвичай.

Див. також

Примітки

  1. Lara Croft Tomb Raider: The Cradle of Life (2003) ((англ.)). AllMovie. Процитовано 2003.

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.