Лебедєва Катерина Володимирівна

Катерина Володимирівна Лебедєва (нар. 27 вересня 1982, Київ) — українська письменниця, журналістка, дослідниця, мистецтвознавиця.

Катерина Лебедєва
Катерина Володимирівна Лебедєва
Ім'я при народженні Катерина Лебедєва
Народилася 27 вересня 1982(1982-09-27) (39 років)
Київ
Громадянство  Україна
Діяльність прозаїк, журналіст, мистецтвознавець, видавець
Роки активності з 2007
Жанр роман, повість

Життєпис і творчість

Перша сторінка книги К. Лебедєвої «22».2020
Обкладинка книги К. Лебедєвої «22».2020

Народилася в Києві 27 вересня 1982 року. Донька фотографа Тетяни Лебедєвої.[1] Закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка у 2004 році. Працювала в газетах «Вечірній Київ», «Газета по-киевски», журналах «Молоко», «Телекритика».

У 2007 році друком вийшла дебютна книга дитячої прози «Птаха Корабель».

У 2014 році заснувала інтернет-видання Бібліотека українського мистецтва. Воно висвітлює інформацію з історії та сучасності українського мистецтва. Одним з розділів є ециклопедична добірка біографічних персоналій видатних художників України в алфавітному порядку. Окрім того, до контенту сайту входять електронні копії книг про українських художників та українське мистецтво, виданих протягом XX століття в Україні та за кордоном.

Як видавець у 2016 році здійснила перевидання раритетної книги 1921 року — Я. Вільшенко Чорнокнижник з Чорногори з ілюстраціями художника Антіна Манастирського.

У 2017 році видала фотокнигу Яблонської-Уден Софії Софія Яблонська. Фото. Книга вперше презентує Яблонську як фотографа, видана українською та англійською мовами.

У 2017 році Катерина Лебедєва виступила як куратор арт-проекту, спільно з Назаром Шешуряком, присвяченому українському мистецтву наїву. 3 грудня у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини пройшла презентація альбому наїву Бог зна мало відомого українського художника середини XX сторіччя Міщенко. На презентації відбулися: виступ бандуристок Анастасії Решетняк і Олени Неміш з українськими народними піснями, виступ танцюриста у стилі «vogue» Ніка Овчаренка, перформанс Назара Шешуряка «Народне / хтонічне».[2]

У 2020 році стала відомою авторкою роману «22: Містичний випадок на Вознесенському узвозі у Києві», присвяченому художнику — бойчукісту Лесю Лозовському та драматичним подіям у мистецькому середовищі України 1920-х років, коли зароджувався образотворчий Український авангард. Роман було номіновано на Шевченківську премію.

У 2020 році здійснила переклад українською мовою філософського трактату Казимира Малевича «Бога не скинуто». Переклад оприлюднено онлайн на сайті Бібліотеки українського мистецтва.

Основні твори К.Лебедєвої

Примітки

  1. Тетяна Лебедєва. Фото/Photos//К.:ФОП Савчук О. 2018 ISBN 918-617-7538-07-2.
  2. Презентація альбому наїву Міщенко.

Джерела

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.