Левові ворота

Левові ворота — вхідна брама акрополя Мікен, що у Греції. Побудована в середині XIII століття до н. е. разом з розширенням фортечних мурів міста. Свою назву отримала від барельєфа із зображенням левів, вміщеного над ними, який являє собою найдавніший зразок монументальної скульптури в Європі.

Левові ворота

37°43′50″ пн. ш. 22°45′23″ сх. д.
Країна  Греція
Розташування Аргос-Мікінес
Тип Міська брама
Стиль Циклопічна кладка
Дата заснування 1250 до н. е. і 1300 до н. е.[1]

Левові ворота
Левові ворота (Греція)
 Медіафайли у Вікісховищі

Історія

Левові ворота відкрив і відреставрував 1841 року грецький археолог Кіріакос Піттакіс в ході перших археологічних розкопок на археологічній ділянці Мікен[2].

Характеристика

Ворота побудовані з чотирьох монолітних бриль вапняка («циклопічна кладка»), вага притолоки становить близько 20 тонн. Просвіт являє собою правильний квадрат зі стороною 3,1 м. У внутрішній частині бічних стінок знаходяться поглиблення, що свідчать про те, що в давнину вони закривалися двома дерев'яними стулками. Одвірок посередині зроблений більш широким, щоби витримати вагу лежачої на ньому трикутної кам'яної плити-фронтону, вміщеної між двома виступами мурів, що утворюють трикутник.

Фронтон, що вінчає ворота, виконаний з твердого вапняку і прикрашений рельєфним зображенням двох левів. Вони зображені стоячими на задніх лапах, поверненими один до одного із передніми лапами, що спираються на два жертовника, які ж підтримують колону. На верхню частину колони спирається дах якоїсь споруди. Голови левів не збереглися. Збережені місця їх кріплення дозволяють зробити висновок, що вони були виконані з іншого матеріалу (слонова кістка або стеатит) і, ймовірно, були повернені до людей, що входили брамою. Рельєф, за однією з версій, є гербом династії Атридів, яка правила в місті у період будівництва Левових воріт.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.