Лепарський Олександр Миколайович

Олександр Миколайович Лепарський — начальник Народної міліції Києва (1917). Поручник. Соціал-революціонер.

Олександр Миколайович Лепарський
Приналежність  УНР
Освіта Київське комерційне училище
Роки служби 1917
Звання Поручник
Командування начальник Народної міліції Києва

Життєпис

Навчався в Київському комерційному училищі. Прохав про відрядження до Баварії для вивчення органів місцевого самоврядування в сфері їхньої господарської діяльності[1]. Зокрема, О. М. Лепарський зазначав, що тривалий час працював у земстві й тому планував вивчити німецький досвід у цій справі[2].

З березня 1917 року очолював Київську міліцію[3].

За споминами Михайла Грушевського Начальник київської поліції, сумнівної слави поручик Лепарський, прославив себе особливо нічною тривогою під час II військового з’їзду. Йому справедливо закидали, що він занадто політиканить, замість слідити за порядком та безпекою в Києві. Організована ним 15 травня 2017 року облава на дезертирів могла призвести до кровопролиття, де Київ міг би стати ареною бойових дій[4][5]. Тільки завдяки втручанню діячів Центральної Ради, ситуацію вдалося врегулювати[6].

Під час виступу Полуботківців в ніч з 4 на 5 липня 1917 року був заарештований[7]. Після звільнення, приблизно через шість годин, Лепарський розповів, що особи, які його заарештовували, стверджували, що вони діяли від імені двох полків — гетьмана Полуботка і Богдана Хмельницького.

Автор праць

  • ЛЕПАРСКИЙ А.Н. Проект организации Контрольного отдела Киевской городской управы. – [К., 1917]. – 16 с. – Окр. відб. із газ.: Киев. гор. ведомости. – 1917. – № 11.

Примітки

  1. Держархів м. Києва, ф. 153, оп. 8, спр. 920. Прохання, доповідна записка та посвідчення на відрядження слухача економічного відділення Лепарського А. Н. до Німеччини
  2. СІВЕРЯНСЬКИЙ ЛІТОПИС Всеукраїнський науковий журнал
  3. Хроника событий: 25 марта 1917 года
  4. ДЕЗЕРТИРИ, ВИДОВИЩА І ОДЕКОЛОН ЗАМІСТЬ ГОРІЛКИ. ЯК ЖИВ КИЇВ У 1917-МУ
  5. Михайло Грушевський. СПОМИНИ
  6. Как мятежники в Киеве власть брали
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.