Лимани (Березанський район)

Лима́ни (до 1946 Козе) село в Україні, у Березанському районі Миколаївської області. Входить до складу Березанської селищної громади.

село Лимани
Герб
Вулиця у Лиманах
Вулиця у Лиманах
Країна  Україна
Область Миколаївська область
Район/міськрада Березанський
Рада Лиманівська сільська рада
Основні дані
Засноване початок XVIII ст.
Населення 757
Поштовий індекс 57464
Телефонний код +380 5153
Географічні дані
Географічні координати 46°41′42″ пн. ш. 31°28′15″ сх. д.
Середня висота
над рівнем моря
6 м
Водойми Березанський лиман
Відстань до
обласного центру
74 км
Відстань до
районного центру
20 км
Відстань до
залізничної станції
98 км
Місцева влада
Адреса ради 57464, с.Лимани, вул.Шкільна, 35
Карта
Лимани
Лимани
Мапа

 Лимани у Вікісховищі

Розташоване за 20 км на південь від районного центру, за 98 км від залізничної станції Одеса та за 74 км від обласного центру Миколаїв.

Населення — 652 осіб.

Історія

Село засновано на початку XVIII ст.

1861 року тут відбулося заворушення селян. Жителі Лиманів відмовились сплачувати поміщику викуп за землю і відробляти панщину.

Станом на 1886 у селі Коза Тузлівської волості Одеського повіту Херсонської губернії мешкало 627 осіб, налічувалось 102 дворових господарства[1].

1905 року в селі відбувся страйк сільськогосподарських робітників.

Сучасний стан

В Лиманах розташована центральна садиба ВАТ «Березанський», який має 3400 га орної землі. Це господарство зернового та тваринницького напряму. Розвивається також виноградарство. За високі показники у виробництві сільськогосподарської продукції понад 19 робітників радгоспу нагороджено орденами і медалями. Бригадир СТФ Коржова К. М. нагороджена медаллю «Ветеран праці».

У селі є загальноосвітня школа I–III ступенів, клуб, бібліотека, є 12 будинків для спеціалістів, магазин. Прокладено водопровід та асфальтну дорогу.

Персоналі

Житель Лиманів М. С. Ярошенко — учасник повстання на броненосці «Потьомкін».

Уродженцю Вікторівки 3. Ф. Пенакі за виявлені мужність і героїзм при форсуванні Дніпра в районі містечка Радул (Білорусь) присвоєно звання Героя Радянського Союзу.

Історичні пам'ятки

На околицях сіл Лиманів та Вікторівки виявлено рештки кількох поселень доби пізньої бронзи (XIII–IX ст. до н. е.), скіфських часів (одне — VI–IV, друге—IV—II ст. до н. е.), а також поселення та могильник перших століть нашої ери.

Примітки

  1. Волости и важнѣйшія селенія Европейской Россіи. По данным обслѣдованія, произведеннаго статистическими учрежденіями Министерства Внутренних Дѣл, по порученію Статистическаго Совѣта. Изданіе Центральнаго Статистическаго Комитета. Выпуск VIII. Губерніи Новороссійской группы. СанктПетербургъ. 1886. — VI + 157 с. (рос. дореф.)

Посилання


This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.