Литвинова Людмила Володимирівна

Литвинова Людмила Володимирівна — кандидат історичних наук, молодший науковий співробітник відділу біоархеології Інституту археології НАН України. Спеціалізується в галузі антропології давнього населення Східної Європи.

Литвинова Людмила Володимирівна
Діяльність археолог
Галузь біоархеологія
Ступінь кандидат історичних наук

Наукова діяльність

Наприкінці ХХ століття кілька років працювала в експедиціях на Мамай-горі. Експедиція за участі Людмили Литвинової посилаючись на літописні матеріали і антропологічні дослідження дійшла висновку про належність останків до південно-середземних груп європеоїдної раси. Серед дослідженого матеріалу були присутні два морфологічні типи — аланів чи болгар, та тиверців, зазначено певну схожість з серіями полянам та сіверян[1].

Опрацювала антропологічний матеріал з курганно-ґрунтового могильника білозерської культури поблизу села Вергуни Черкаської область.

Пізніше була видана праця «Исследования малополовецкого археологического комплекса в 2009 г.». Її створенню передували роботи Фастівської археологічної експедиції на могильниках Малополовецького археологічного комплексу у Фастівському районі Київської області 2009 року. На місці було виявлено сім поховань (185—191): трупопокладення епохи пізньої бронзи; три трупопокладення і дві кремації ранньої залізної доби і трупопокладення Давньоруської епохи. Праця містить детальні описи кожного поховання.

У статті «Антропологічний склад населення Центральної України доби середньовіччя (за матеріалами ґрунтового могильника Торговиця)» проаналізовано антропологічний матеріал з ґрунтового могильника Торговиця (7 черепів XIV ст.), що знаходиться у Центральній частині України (Новоархангельський район кіровоградської обл.). Аналіз краніологічної серії свідчить про наявність кількох антропологічних типів у складі населення. Простежується морфологічна близькість з осілим населенням Південного Подніпров'я. Формування антропологічного складу середньовічного населення Центральної України відбувалось за рахунок слов'янського, аланського та болгарського компонентів.

Примітки

Джерела

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.