Литовсько-польський кордон

Литовсько-польський кордон існує з 11 березня 1990 року, коли Литва проголосила відновлення незалежності. До того на тому ж місці проходив кордон між Польщею та Литовською РСР.

Кордон Польщі та Литви
«Сувальський коридор»

Країни:  Польща
 Литва
Довжина: 104 км
Тип: внутрішній кордон ЄС
Встановлено: 1990
Лінія кордону: озеро Галадуш
Охороняють: не охороняється
Прикордонні адміністративні одиниці:
 Польща:
   Підляське воєводство
 Литва:
  Маріямпольський повіт
  Алітуський повіт
Мультимедія на Вікісховищі

У військовій доктрині НАТО цей кордон іменують Сувальським коридором (англ. Suwalki gap) — він має стратегічне значення через те, що це єдине сухопутне сполучення між країнами-членами ЄС і НАТО та балтійськими країнами з однієї сторони, а також вузькою ділянкою землі, що відділяє російський анклав Калінінградської області від Білорусі.

Історія

Після Другої світової війни керівництвом СРСР розглядалися варіанти адміністративних змін поряд з цим кордоном у зв'язку з інтеграцією німецького міста Кенігсберг, що було отримане як контрибуція, до Радянського союзу. За одним з проектів, Кенігсберг з областю навколо мав відійти Білоруській РСР, і Литовська РСР мала передати частину районів, прилеглих до кордону, до Білорусі, для забезпечення сухопутного з'єднання.[1]

Примітки

  1. Искушение Кенигсбергом. Петр и Мазепа (рос.). Процитовано 10 квітня 2018.
This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.