Литовсько-японські відносини

Литовсько-Японські відносини двосторонні міжнародні відносини між Литвою та Японією. У Японії є посольство у Вільнюсі. У Литви є посольство в Токіо.

Литовсько-японські відносини

Литва

Японія

Міжнародні відносини Японії
Міжнародні відносини Литви

У лютому 1992 року Посольство Японії в Литві було створено в Данії, а у січні 1997 року його переміщено до Вільнюсу, Литва. У червні 1998 року в Токіо було створено Посольство Литви в Японії.[1]

Послом Японії в Литві є Сіґееда Тойохіде[2], послом Литви в Японії Егідіюс Мейлунас[3].

Історія

3 січня 1919 року, дата коли Японія de facto визнала Литву[4], вважається початком двосторонніх відносин. 5 лютого 1929 року між Японією та Литвою було підписано угоду, яка передбачала скасування віз, а 1930 року було підписано угоду Про торгівлю та постачання. 23 листопада 1939 року було створено консульство Японії, яке очолював віце-консул Тіуне Суґіхара. Однак, через окупацію, наступного року консульство було закрито.

Упродовж Другої світової війни, 1940 року, японський дипломат Тіуне Суґіхара допоміг втечі єврейських біженців видавши їм транзитні візи в Каунасі, Литвa.[5] Суґіхара на той момент був віце-консулом японської дипломатичної місії й проігнорував інструкції уряду Японії щодо видачі транзитних дозволів до Японії єврейським сім'ям, що втікали з Польщі в розпал захоплення її нацистами. У результаті цього вчинку було врятовано до 10 тис. біженців.[6]

Сучасні відносини

Існує значне та сильне партнерство між містами Кудзі та Клайпеда, започаткована 1989 року.[7]

Японія визнала Литву 6 вересня 1991 року, через місяць було відновлено дипломатичні відносини між цими країнами. 1997 року у Вільнюсі було створено посольство Японії, а 1998 року в Токіо було створено посольство Литви.

2007 року їх величності імператор та імператриця Японії Акіхіто та Мітіко здійснили офіційний візит до Литви.[8][9]

2016 року Японія та Литва погодились на співпрацю в галузі ядерної безпеки.[10][11]

Див. також

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.