Логотип Львова
Логотип Львова (офіційно затверджений, як Знак для товарів та послуг для промоції міста Львова) — логотип Львова, найбільшого міста Західної України та адміністративного центру Львівської області.
За рішенням виконавчого комітету Львівської міської ради[1], використання логотипу фізичними та юридичними особами, іншими організаціями дозволяється після погодження з відділом промоції управління інформаційної політики та зовнішніх відносин департаменту Львівської міської ради «Адміністрація міського голови». Це суперечить пункту г статті 10 Закону України про авторське право та суміжні права, за яким символіка територіальних громад, символи та знаки підприємств, установ та організацій знаходяться у суспільному надбанні[2].
У 2006 році, у видозміненому варіанті, логотип святкування 750-річчя першої згадки про Львів. Рішенням Виконкому Львівської міськради № 105 від 9 березня 2007 року затверджений промоційним логотипом міста. У 2011 році логотип було оновлено.
Опис
Логотип складається з зображення стилізованих різнокольорових зображень дзвіниць центральних храмів міста та вежі міської ратуші (зліва — направо):
- Дзвіниця Вірменського собору (зеленого кольору): символізує вірменську діаспору Львова, Вірменську апостольську церкву; в архітектурному плані — східний ренесанс (15-16 століття)
- Вежа Корнякта — дзвіниця Успенської церкви (червоного кольору): символізує український Львів, православну церкву; в архітектурному плані — східний ренесанс (15-16 століття)
- Вежа міської ратуші (помаранчевого кольору): символізує єдність міста, давні традиції та історію; в архітектурному плані — австрійський класицизм (19 століття)
- Вежа Латинської катедри (синього кольору): символізує польський Львів, католицьку церкву; в архітектурному плані — європейське бароко (18 століття)
- Дзвіниця монастиря Бернардинів (фіолетового кольору): символізує спадковість міських традицій, польський Львів, який став українським на прикладі Бернардинського монастиря, який, будучи до війни римо-католицьким, відновив свою діяльність як греко-католицька церква; в архітектурному плані — італійсько-нідерландський маньєризм (17 століття)
Ідея зображення міських веж почерпнута з Панорами Гогенберга — першого відомого зображення Львова, домінантою якого є оборонні мури, вежі і бані. Різнокольорові вежі символізують «багату архітектурну спадщину Львова, багатонаціональність культур та конфесій, котрі гармонійно розвивалися у місті від часу його заснування». Під зображенням веж міститься напис «Львів відкритий для світу» (в англійському варіанті — «Lviv open to the world»), що є неофіційним девізом міста.
Автором логотипу є Юрій Крукевич — старший викладач кафедри графічного дизайну ЛНАМ.[3][4]
Галерея
- Англійська версія
- Версія 2007-2011 років
- Різдвяна версія
- Великодня версія
Примітки
- Рішення № 105 від 09.03.2007 про використання знаку для товарів та послуг для промоції міста Львова
- Закон України про внесення змін до Закону України про авторське право і суміжні права
- У Львові розроблений брендбук щодо логотипів міста — Львівська міська рада. city-adm.lviv.ua (uk-ua). 23 травня 2011. Процитовано 3 листопада 2019.
- Андрій, Щесюк4. Візитка міста: у Володимирі-Волинському обрали логотип-фаворит. volodymyrrada.gov.ua (укр.). Процитовано 3 листопада 2019.