Локерен

Локерен (нід. Lokeren, МФА: [ˈloːkərə(n)]) — місто в Бельгії в провінції Східна Фландрія. Населення 41 438 осіб (2018). Розташований на річці Дурм притоці ріки Шельда. Місто є другим за значенням після Сінт-Ніклас регіону Ваасланд.

Локерен

Прапор Герб

Координати 51°06′ пн. ш. 3°59′ сх. д.

Країна  Бельгія
Адмінодиниця Arrondissement of Sint-Niklaasd
Межує з
сусідні нас. пункти
Сінт-Ніклас, Moerbeked, Зеле, Lochristid, Berlared, Waasmunsterd, Laarned, Wachtebeked ?
Голова Filip Anthuenisd
Площа 67,5 км²
Водойма Дурмd
Населення 41 438 осіб (1 січня 2018)[1]
Катойконім нід. Lokeraar
Телефонний код 09
Поштовий індекс 9160[2]
GeoNames 2792197
Офіційний сайт lokeren.be
Локерен
Локерен (Бельгія)

Історія

Археологічні знахідки на території Локерена доводять, що ця територія була заселена ще в епоху неоліту. Назва Ваас була дана цій місцевості римлянами від німецького кореня Wasu, що означає «болотиста земля». Перша згадка з назвою Локерен датується 1114 роком. На відміну від старих поселень, нове село збудували на правому березі Дурм. До середини XII століття вона стала незалежною волостю, а землеробство та переробка льону були двома основними рушіями економіки міста. Текстильна промисловість залишатиметься важливою до XX століття.

1555 року Карл V надав Локерену право утримувати ринок. У 16-му та 17-му столітті Ваасланд опинився на лінії вогню між протестантськами Нідерландами та католицькою Іспанією, що часто мало жахливі наслідки для місцевого населення. Після французької революції Локерен став центор кантону. У 1800 місто стає частиною округу Дендермонде, а за часів Наполеона в 1804 році отримує статус міста.

До 1970-х років основою економіки Локерена була текстильна промисловість.

Місто має цілу низку історичних пам'яток.

Відомі люди

Галерея

Примітки

  1. Wettelijke Bevolking per gemeente op 1 januari 2018Statbel.
  2. Kruispuntbank van Ondernemingen · Banque-Carrefour des Entreprises

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.