Ломаченко Анатолій Миколайович

Анатолій Миколайович Ломаченко український тренер по боксу. Тренер і батько дворазового олімпійського чемпіона і чемпіона світу Василя Ломаченка. Заслужений тренер України (2006).

Анатолій Ломаченко
Анатолій Миколайович Ломаченко
Загальна інформація
Національність українець
Громадянство  СРСР Україна
Місце проживання Білгород-Дністровський, Україна
Народження 14 грудня 1964(1964-12-14) (57 років)
Білгород-Дністровський, УРСР
Діти Василь
Анастасія (МСМК з акробатики)
Спорт
Країна  Україна
Вид спорту Бокс
Спортивне звання КМС по боксу, ЗТ України
Участь і здобутки
Тренує Василь Ломаченко,
Олександр Усик
Нагороди

Грав провідну роль у підготовці національної збірної України з боксу. Зокрема готував збірну до Чемпіонату світу з боксу 2011 року, де Україна виборола першість, та до Олімпійських ігор 2012 року, де збірна посіла друге місце.[1]

Біографія

Анатолій Ломаченко народився 14 грудня 1964 року в Білгороді-Дністровському, і більшу частину життя віддав середній школі № 5, в якій закінчив дев'ять класів і пропрацював учителем фізкультури.

Після армії вступив до Одеський педагогічний інститут імені Ушинського на кафедру фізвиховання (закінчив в 1986 році). В армії і інституті займався боксом, став кандидатом у майстри спорту.

1987 року став тренером білгород-дністровського боксерського клубу «Аккерман», в стінах якого виховав чимало перспективних спортсменів. Одним з перших його підопічних, які проявили себе на міжнародному рівні, став Олег Єзус — призер першості Європи і володар Кубка Балканських країн 1999 року серед молоді. Але безумовно найкращим учнем є син Василь, в якому наставник втілив мрію свого життя — виростити переможця Олімпійських ігор.

До перших помітних перемог на аматорському ринзі батько привів сина в 2004 році, вигравши з ним чемпіонат України і чемпіонат Європи серед кадетів в категорії до 46 кг. Після цього почалося стрімке сходження Василя в дорослому боксі, в якому він став 6-кратним чемпіоном країни (2005, 2007, 2008, 2009, 2010, 2011), дворазовим чемпіоном світу (2009, 2011) і олімпійським чемпіоном (2008, 2012) і володарем однієї з найпрестижніших індивідуальних нагород у аматорському боксі Кубок Вела Баркера (2008), який вручається найбільш технічному боксеру олімпійського турніру.

Після Ігор у Лондоні в жовтні 2012 року допомагав синові і всій команді «Українські отамани» в підготовці до виступів в WSB. По закінченню сезону син перейшов у професійний бокс, а він став його головним тренером.

Василь відразу зайняв помітне місце серед головних претендентів на чемпіонські пояси за основними версіями в напівлегкій вазі (до 57,2 кг). Титул чемпіона світу за версією WBO здобув вже в третьому бою: 21 червня 2014 року побивши Гері Расселла-молодшого, син Анатолія Миколайовича став другим в історії боксером, який завоював титул чемпіона світу на професійному ринзі в третьому бою, і побив своєрідний рекорд, ставши першим боксером в історії, який зумів стати чемпіоном світу, маючи до завоювання цього титулу всього один виграний поєдинок. Після цього бою Василь двічі захистив титул і перейшов у другу напівлегку вагу (до 59 кг). 11 червня 2016 року виграв титул WBO у Романа Мартінеса і встановив рекорд професійного боксу за швидкістю завоювання чемпіонських поясів у двох вагових категоріях.[2]

Успіхи Василя Ломаченка змусили фахівців пильніше придивитися до його наставника: популярний боксерський портал SecondsOut назвав Анатолія Ломаченка найкращим тренером світу за підсумками 2016 року[3]. А промоутер Боб Арум зазначив:

"… Я думаю, що Анатолій, можливо, кращий тренер світу на сьогоднішній день. Подивіться-но, що він зробив з Олімпійською збірною України. Олександр Усик — чемпіон світу. Олександр Гвоздик — вже бився в андекарді Ковальова, і ймовірно він — майбутній чемпіон світу. А їх тренував батько Василя Ломаченка. Він доклав зусиль для свого сина.

Джерело:БОКС-ТВ

У 2018 році Анатолій Ломаченко взяв участь у підготовці Олександра Усика до бою з Гассієвим, в результаті якого боксер став абсолютним чемпіоном у своїй ваговій категорії.[1]

Особливості тренувального процесу

В основі методики Ломаченка — багатосторонній розвиток боксера, створення такого собі «універсального солдата».

Для вдосконалення роботи ніг Анатолій Ломаченко віддав юного сина Василя на три роки на народні танці. Потім, для формування витривалості і злагодженості роботи м'язової системи організму, була секція боротьби. Далі пішли ігрові види спорту, марафонські дистанції і запливи через Дністровський лиман. Вправи на розвиток уважності і швидкості мислення, розв'язування кросвордів, ходьба на руках. Для розвитку витривалості Анатолій Ломаченко змушував вихованців затримувати дихання на три хвилини по декілька разів із хвилинною перервою.[1]

На думку боксера Дениса Берінчика Анатолій Ломаченко є найкращим тренером боксу на пострадянському просторі, оскільки він постійно вдосконалює свої методи тренування та розуміється на біомеханіці і фізіології.[4]

Відзнаки

  • Почесна грамота міського голови Одеси (2006)[5]
  • Найкращий тренер Одеської області за опитуванням спортивних журналістів (2007, 2008, 2009)
  • Найкращий тренер світу за версією боксерського порталу (2010)[6]
  • Кавалер ордену «За заслуги» ІІІ ступеня (2011)[7]
  • Кавалер ордену «За заслуги» ІІ ступеня (2012)[8]
  • Кавалер ордену «За заслуги» І ступеня (2020) за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток України, вагомі трудові здобутки та високий професіоналізм[9]
  • Найкращий тренер світу за версією боксерського порталу SecondsOut (2016)[10]
  • Тренер року за версією Американської асоціації журналістів, які пишуть про бокс (2017).[1]
  • Тренер року за версією журналу The Ring (2018).[11]

Примітки

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.