Ломоносов (місто)

Ломоно́сов (до 1948 Оранієнбаум, рос. Ораниенбаум, фін. Kaarosta, Rampova) — місто, розташоване за 40 км на захід від Санкт-Петербурга, муніципальне утворення в складі Петродворцового району Санкт-Петербурга. Є адміністративним центром Ломоносовського району Ленінградської області, хоч саме в цей район не входить.

місто Ломоносов
рос. Ломоносов
Герб Ломоносова Прапор міста
Країна Росія
Суб'єкт Російської Федерації Санкт-Петербург
Код ЗКАТУ: 40283501
Код ЗКТМО: 40372000
Основні дані
Час заснування 1710
Статус міста 1780
Населення 37 300 (2004)
Площа 35 км²
Поштові індекси 188512
Телефонний код +7 812
Географічні координати: 59°55′ пн. ш. 29°46′ сх. д.
Влада
Вебсторінка www.lomonosov.municip.ru
Мапа

Ломоносов


Ломоносов


 Ломоносов у Вікісховищі

Історія

Виникнення поселення

Назва Оранієнбаум закріпилася за місцевістю лише з 1710 року. Територіальна близькість до острова Котлін (Кронштадт) зробила Оранієнбаум важливою базою на континенті. Згодом Меншиков розпочав тут будівництво свого палацу. Назву пов'язують з нім. Oranienbaum («помаранчеве дерево» або «апельсинове дерево»). Хоча швидше за все назву теж дав імператор Петро I, що палко симпатизував Вільгельму III Оранському, голландському аристократу, що став королем Англії. Петро мав палке захоплення Голландією, а потім і Британією.

Вільгельм III Оранський, король Англії з 1689 р.

Особа, що сильно залежала від волі та наказів царя, Меншиков розпочав забудову саме за черговим царським наказом. Петро I-ий ще за часів Північної війни роздав землі на узбережжі Балтики вельможам і повелів забудувати садибами з палациками «ізрядної архітектури». Меншиков, що набрав влади і збагатився за війну, будував декілька садиб в різних місцях — в Петергофі «Монкураж», у Стрельні «Фарорит», ще одну садибку в Усть-Іжорі. Це окрім розкішного Італійського палацу на острові Котлін і трохи менш розкішного палацу в Петербурзі (реставрований, нині філія музею Ермітаж). Мимоволі садиба в Ораніенбаумі набула надзвичайного значення.

Усть-Іжора так і залишилась заштатним містечком, до Стрельни цар охолов і подарував її своїй дочці. Цар перебрався у Петергоф, що був ближче до Котліна і Оранієнбаума. Так Оранієнбаум став головним палацовим комплексом і для Меншикова.

Персоналії

Посилання

This article is issued from Wikipedia. The text is licensed under Creative Commons - Attribution - Sharealike. Additional terms may apply for the media files.